Kahramanmaraş’ta yangın çıkan evde mahsur kalan 3’ü çocuk, ikisi hamile 7 kişi kurtarıldı

Kahramanmaraş’ta yangın çıkan evlerinde mahsur kalıp dumandan etkilenen 3’ü çocuk, ikisi hamile 7 kişi kurtarılarak hastanelere kaldırıldı.

Merkez Dulkadiroğlu kazasi Bağlarbaşı mahallesi 8052 Sokak’ta bağımsız tek hanede Daha belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Binadan yükselen dumanları görenler, vaziyeti itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirdi.
İçeride mahsur var olan Halit A. (35), Emine A. (33), Mukaddes A. (19), Mevlüt (8), istek (10), Sükeyna (4) ve İsa A. (29) vatandaşlarca tahliye edildi. Tahliye edilenlerden Emine A. ve Mukaddes A’nın elti oldukları ve ikisinin de hamile olduğu öğrenildi.

Dumandan etkilenen 7 kişi, 112 aciliyetli Servis ekiplerince olay yerinde müdahaleleri yapıldıktan ardindan Şehirdeki hastanelerde rehabilitasyon altına alındı. Yangın sonrası ev kullanılamaz vaziyete geldi. Ekiplerin çalışması neticesi söndürülen yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

“İlk evvel çocukları dışarı çıkarttık”

Dumandan etkilenenleri tahliye edenlerden Milcan Kısımlar, yaptığı açılamada, “evim yanıyor komşular” diye bağırışmalar üstüne dışarı çıkarak yangında mahsur kalanlara müdahale ettiklerini belirtti. İçeriden yoğun şekilde alev püskürdüğünü belirten Kısımlar, “Komşumuzla birlikte Haneye girdik tek şekilde. İlk evvel çocukları dışarı çıkarttık. ardindan kadınları çıkarttık. dahada ardindan da itfaiyeyi aradık.” dedi. Evi yanan Fatih Ardıç ise kendisi işteyken evinde yangın çıktığını, havadis verilmesi üstüne geldiğini söyledi.

Yangının çıkışıyla alakalı tek bilgi olmadığını belirten Ardıç, “İtfaiye ekipleri müdahale etmiş. Yangından eşim ve yengem ile yeğenlerim etkilenmiş. Hastanede rehabilitasyon altındalar. Şu an için yasamsal tehlikelerinin olmadığını öğrendim.” diye konuştu. AA

Çocuk havadis hamile İçeride Kahramanmaraş sağlık yangın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir