Davutoğlu, yeni partisini AK Parti’nin temel ilkelerinin okunduğu salonda ilan etti

Yeni partisini bugün resmen ilan eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun parti ilkelerini ilan ettiği Ankara’daki Bilkent Oteli’nde dikkat çeken bir detay son dakika gelişmesi olarak gün yüzüne çıktı. 2001 yılında AK Parti’nin temel ilkeleri de beraberindeki 74 kurucu üyeyle birlikte Bilkent Otel’de okunmuştu.

AK Parti‘den istifa eden Daha önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun kurduğu istikbal Partisi’nin dilekçesi Bir gün evvel İçişleri Bakanlığı’na verilmişti. Davutoğlu, Ankara Bilkent Otel’de kameralar karşısına çıkarak, tertemiz kurdukları istikbal Partisini ve partinin kurucularını tanıttı.

YER SEÇİMİNDE DİKKAT ÇEKEN ayrinti

AK Parti’nin kuruluşunda da Bilkent Oteli’nin hususi tek yer vardı. 2001 seneninde AK Parti’nin esas ilkeleri, Bilkent Oteli Konferans Salonu’nda 74 kurucu aza ve partiyi destekleyen bağımsız milletvekillerinin katıldığı programda okunmuştu.

ÜÇ KANAL YAYINLANDI

Ahmet Davutoğlu salona eşi Sare Davutoğlu’yla birlikte giriş yaptı. Davutoğlu’nun açıklamalarını televizyonlardan Yalnızca Habertürk, Haber global ve Tele1 yayımladı.

“GENÇLİK BURADA HOCASININ YANINDA”

Davutoğlu’nun konuşması 40 dakika sürdü. Salonda Kurucular heyeti ve ziyaretçilere ayrılan yerlerin tamamı doldu. Davutoğlu konuşmasında “Bir arada buradayız” vurgusu yaparken, konuşmadan evvel gösterilen kısa filmde “İçerisinde değişik ağaçların olduğu orman” teması hakimdi. Sık sık “Gençlik burada hocanın yanında” sloganı atıldı.

FOTOĞRAFLARINA YER VERİLMEDİ

Salonda Atatürk posteri ve Türk Bayrağı asılırken Davutoğlu’nun fotoğrafına yer verilmedi. Davutoğlu konuşmasında tek sefer “FETÖ”, tek sefer “Darbeciler”, iki sefer de “Paralel yapılar” ifadelerini kullandı.

“Atatürk” ifadesini konuşmasında tek sefer kullanan Davutoğlu, “Temel ilkemiz özgürlükçü laiklik ve çoğulcu inanç anlayışıdır” iletinini verdi.

Haber Videosu

: Davutoğlu, tertemiz partisini AK Parti’nin esas ilkelerinin okunduğu salonda duyuru etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir