Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, Gelecek Partisi Kurucular Kurulu listesinde

Yeni partisi Gelecek Partisi’ni resmen ilan eden Ahmet Davutoğlu’nun A Takımı’nda Alevi Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir de yer aldı. Demir, 154 kişinin yer aldığı Kurucular Kurulu listesinde dikkat çekti.

AK Parti’den ayrılan Daha önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu, tertemiz partisini kurdu. Davutoğlu’nun da kurucuları arasında bulunduğu partinin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı’na verildi. 154 isminin bulunduğu Kurucular Kurulu’nda Alevi Kültür Dernekleri genel Başkanı Doğan Demir de yer aldı.

Daha önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu tertemiz partinin ismi Gelecek Partisi olurken, 154 kişilik Kurucular heyeti listesi de belli oldu.

LİSTEDE DİKKAT ÇEKEN İSİMLER YER ALDI

Listenin evvel esnasında Ahmet Davutoğlu yer aldı. Listede medya mensupları Etyen Mahçupyan ve Hakan Albayrak ile AK Partili Daha önceki isimler Cuma İçten, Feramuz Üstün, Selçuk Özdağ ve tek asama YÖK Başkanlığı yapan Yusuf Ziya Özcan’ın yer alması dikkat çekti. AK Parti Daha önceki İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve 15 Temmuz vuruş girişiminde eşini ve erkek çocuğunu kaybeden Nihal Olçok da listede yer aldı.

Ahmet Davutoğlu ve Doğan Demir

ALEVİ DERNEKLERİ genel BAŞKANI DA LİSTEDE

Alevi Kültür Dernekleri genel Başkanı Doğan Demir, Davutoğlu’nun kuruluş arzuhalini İçişleri Bakanlığı’na verdiği istikbal Partisi’nin Kurucular Kurulu’nda yer aldı. Demir, 154 kişilik listede 38’inci sırada yer aldı.

Haber Videosu

: Alevi Kültür Dernekleri genel Başkanı Doğan Demir, istikbal Partisi Kurucular heyeti listesinde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir