Marketlerdeki plastik poşet fiyatları yeni yılda da 25 kuruş olacak

Plastik sektörünün temsilcileri ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri arasında yapılan görüşmede, marketlerde satılan plastik poşetlere zam yapılmayarak yeni yılda da 25 kuruşa satılmasına dönük görüş birliği sağlandı.

Plastik sektörü temsilcileri ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri tertemiz senede tüketiciye satılan 25 kuruşluk plastik poşette ücret artışı olmaması istikametinde müsterek görüşe vardı. böylelikle hemide üreticinin ayni vakitte da tüketicinin savunması hedefleniyor.

Türkiye, tek ocakta 2019 itibarıyla ‘ücretli plastik poşet’ uygulamasına geçmişti ve perakende satış noktalarında plastik poşetler tüketiciye 25 kuruştan satılmaya başlanmıştı. Uygulama tek istikametten eleştirilirken tek istikametten da çevrenin temiz tutulmasına katkı sağlayacağı amaciyla desteklenmişti. için Yasaya göre her sene plastik poşet fiyatlarının ücreti tabanı 25 kuruştan az olmamak şartıyla tekrar güncellenecek.

YENİ YILDA FİYAT ARTIŞI YOK

Bu kapsamda plastik sektörü temsilcileri, geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’yla birlikte poşet fiyatlarının tekrar belirlenmesine baz alinarak tek toplantı gerçekleştirdi. Toplantıdan çıkan neticeye göre, tüketiciye 2020 seneninde yansıyacak ücret artışı yok. yurttaş tertemiz senede da poşetleri 25 kuruşa satın alacak.

Haber Videosu: yurttaşa müjde! Marketlerdeki poşetlere tertemiz senede zam gelmeyecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir