Trump, Bağdadi operasyonunda yaralanan köpeğe plaket ve madalya verdi

ABD Başkanı Donald Trump, terör örgütü DEAŞ elebaşı Ebubekir el-Bağdadi’nin öldürüldüğü operasyonda yaralanan “Conan” adlı köpeği Beyaz Saray’da ağırlayarak plaket ve madalya verdi. Trump, “Conan şu anda dünyanın en ünlü köpeği” dedi.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Trump, DEAŞ elebaşı Ebubekir el-Bağdadi’nin tesirsiz vaziyete getirildiği operasyonda yaralanan “Conan” isimli köpeği Beyaz Saray‘da ağırlayarak plaket ve madalya verdi.

Trump, eşi Melania Trump, reis Yardımcısı Mike Pence ve Bağdadi operasyonunda kullanılan Conan ile ak Saray’ın bahçesinde kameraların karşısına çıktı.

“CANON ŞU ANDA DÜNYANIN EN ÜNLÜ KÖPEĞİ”

Conan’a operasyondaki katkılarından dolayı tek plaket ve madalya verdiklerini belirten Trump, “Conan şu anda dünyanın en meşhur köpeği. O, Bağdadi operasyonu esnasında neler olduğunu biliyordu.” dedi. Trump, “kahraman” olarak laf ettiği Conan’ın operasyonda aldığı yaraların iyileştiğini ve “işinin başına döndüğünü” vurguladı. Trump ayrıca, Bağdadi operasyonuna katılan hususi güç askerleri ile de ak Saray’da tek araya geldiklerini belirtti.

NE OLMUŞTU?

DEAŞ elebaşı Bağdadi, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Özel Kuvvetleri’nin 8 helikopterle İdlib’in kuzeyinde düzen ettiği operasyonda ölü ele geçirilmişti.

Trump, 27 Ekim’de yaptığı medya toplantısında, Bağdadi’nin, bulunduğu evin altındaki ucu kapalı tünellerden birine girdikten ardindan üzerindeki intihar yeleğini patlatarak yanındaki üç çocukla can verdiğini açıklamıştı.

MONTAJLI FOTOĞRAFI GÜNDEM OLMUŞTU

Trump’ın, Bağdadi operasyonunda yaralanan köpeğe fotoşopla madalya taktığı resim gündem olmuştu.. resmin orijinalinin, Trump’ın tek Vietnam gazisine madalya taktığı merasimde çekildiği, gazinin adina köpeğin montajlandığı alana çıkmıştı.

Kaynak: AA

Haber Videosu: Trump, Bağdadi operasyonunda yaralanan köpeğe plaket ve madalya verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir