Konya Pedagog ve Terapist

Terapi hizmetleri kişilerin çözemedi sorunlar karşısında bu sorunları çözmelerini yardımcı olmak için verilmektedir. Terapi genel olarak insan davranışlarını inceleyen ve bu güne kadar toplanmış olan verilere göre kişinin sorununu çözüme ulaştıran bilim dalıdır. Terapist ise bu bilim dalında hizmet veren kişilerin davranışlarını inceleyen sorun çözemedikleri zaman devreye girer ve sorunlarını çözümlerini yardımcı olur. Konya pedagog bir çok konuda kişilerin ihtiyaçlarını çözüme ulaştırır. Kişilerin problem çözme gücünü geliştirerek doğru karar vermesinde, çevresi ile olumlu ilişkiler kurmasında gerekli desteği sağlar.

Konya Aile Danışmanı

Aile danışma hizmetleri bakmak gerekirse terapi danışma iki kişi arasında yaşanan olayları irdelemek yerine, kişilerin beklentilerini analiz eder ve buna göre sorunun çözümü için gerekli bilgileri verir. Buna göre boşanma eşiğinde olan çiftlerde, artık boşanmaktan vazgeçerek, mutlu evliliklerine devam etmektedirler. Konya Aile Danışmanı, mahkemeler tarafından boşanmak isteyenler çiftlerin yönlendirildiği merkezler arasında yer almaktadır. Aile Danışmanlığı hizmeti almayan çiftlerin, sürekli sorunları olduğu düşünülürse eğer, bu sorunları aşmak için, uzman bir pedagog’tan yardım almak ve bu terapiler ile evliliğinizi daha güçlü temeller üzerine kurmak mümkün olacaktır.

Çocuklar İçin Pedagog Mevla Karakaş

Bu konuda terapistin psikolojik danışma hizmeti alan kişiye güven vermesi son derece önemli bir şeydir. Bu şekilde kişinin yapısında bir rahatlama sağlanmakta bireyin kabul edilmediği gerçekler onu son olarak kabul etmesi sağlanmaktadır. Kısacası kişinin kendisini ne olduğunu kapasitesini algılaması sağlanmaktadır. Ayrıca Pedagog Mevla Karakaş, çocuk ve ergen terapisinde uzman olmasından dolayı, uzun yıllardır çocuklarla kurmuş olduğu iletişim sayesinde, oyun çağında ki çocukların oyunlar ile kendilerini ifade etmelerini sağlarlar. Okul çağında ki çocukların ise daha başarılı olmalarını sağlayarak, onların öz güven kazanmalarını da sağlar. Birden fazla kişi arasında yani bireysel ya da grupla terapi de uyguluyor olmasından dolayı, aile bireylerinizin tamamı ile de bu terapileri alabilirsiniz.

Aileler İçin Terapiler

Böylece kişiler arası ilişkilerde dayalı yani sosyal bir iletişim gelişmektedir. Bu terapiler ile kişinin karar verme becerisi ve kişiler arası ilişkileri konusunda daha başarılı bir hale gelmek kaçınılmaz olacaktır. Kişi ile yapılan terapiler sonucunda elde edilen bilgi ve bulgulara göre kişiye özgü ilişki geliştirilmektedir. Terapilerin aslında bir öğrenme süreci olduğunu söylemek hiç de yanlış olmayacaktır. Çünkü terapi sosyal bir ortamda gerçekleşmektedir ve danışan bu durumda bir şeyler öğrenmektedir. Süreç içerisinde danışmanlığı danışan olmak üzere iki taraf söz konusudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir