Bursaspor Sportif Direktörü Selçuk Erdoğan: Sezon sonunda mutlu sona ulaşacağız

Bursaspor Sportif Direktörü Selçuk Erdoğan, takıma eksi 3 puan cezası verilmesiyle ilgili, “Galibiyette ne bir maç bizi şampiyonluğa götürecek, ne de mağlubiyette bir maç bizi şampiyonluktan edecek. Kesinlikle ve kesinlikle anahtar faktör sabır. İnanıyorum ki sezon sonunda mutlu sona ulaşacağız” dedi.

Yeşil-beyazlı takımın sportif direktörü Selçuk Erdoğan ve takım kaptanı Selçuk Şahin, idman döneminden evvel İbrahim Yazıcı Özlüce Tesisleri’nde medya mensuplarının suallerini cevapladı. güç tek kupa mücadelesi oynadıklarını ifade eden Erdoğan, “Kupadaki esas amacımız adım adım ilerlemek ve beraberinde Süper Lig’e çıkma hedefiyle birlikte kupada da iyi neticeler almak. Dünkü mücadelesi takımın maneviyat kazanması açısından çok mühim buluyorum. Önümüzdeki Erzurumspor maçına ve geleceğe dahada müspet bakma yerine iyi tek galibiyet oldu. genel açıdan takımın gidişatını iyi görüyorum. Adana Demirspor deplasmanında küçük tek nazar boncuğu oldu. Erzurumspor maçıyla bunu da telafi edeceğimizi düşünüyorum” dedi.

“Kolay tek lig değil”

Bursaspor’un marka değeri ve büyüklüğünü kimsenin tartışmadığını, ama tek Bölüm dezavantajların olduğunu laf eden Erdoğan, şunları söyledi:

“Kemik kadro oluşturmadan, tasima dönemini çok sıkıntılı tek şekilde 2-2.5 aylık süreçte geçebildik. Bundan dolayı takımımızın iskeleti oluşmadı. Ligde nihayet senelerde hiç olmadığı civarindan 1’inci ile 11’inci arasında tek maçlık civarindan sıkışmış tek bant var, bu da bizim adımıza müspet görünüyor. Umarım ilerleyen süreçte ulusal takım arasına civarindan Erzurumspor ve Altay maçlarını iyi tek şekilde değerlendirip, takımın iskelet kadrosunu oluşturup önümüze bakmayı planlıyoruz. Lig basit tek lig değil. Fatih Karagümrük deplasmanına gittik. Karagümrük’ün seyirci sayısı sınırlı ama Bursaspor geldiği amaciyla bu seyirci sayısı kat be kat artıyor. Eskişehir deplasmanına gittik, tribünler dolu. Adana Demirspor nihayet 1.5-2 sene belki de rekorunu kırdı çünkü Bursaspor geliyor. Önümüzde dahil sahada 51 nokta var, 51 puanın 6’sını aldık. arkada var olan 45 puana da talip olmak amaciyla ayni ritimde devam edeceğiz. Şampiyonluk yolunda bizim en mühim destekçimiz taraftarımız. Bunun amaciyla dahil alan maçlarımızı kazanmamız gerekiyor. Çok mühim tek Erzurumspor mücadelesi oynayacağız. İç sahada şu anne dek mücadele kaybetmediler, dış sahada da nokta alamadılar. Umarım dış alan performansları bu paralelde ayni ritimde devam eder.”

“Sezon nihayetinde mutluluk dolu sonu ulaşacağız”

Eksi üç nokta cezasıyla alakalı de konuşan Erdoğan, “Çok üzüldük aslında, kısmen veyahut tamamıyla hukuki ve yönetimsel tek konu. yönetim heyetimiz bu mevzu üzerinde çok çaba verdi ama uzunca vadeli dosyalar, kısa süre evvel gelen haber, dosya sayısı çok fazla ve tediye meblağı da kulübün boyunu aşacak durumda. Bu zamani ne yönetim heyeti ne teknik heyet ne oyuncular ne de siz medya mensupları kendisinin başımıza aşma bahtımız yok. Şehrin yakaladığı tek sema var, bu birlikteliğimizi sezonun sonuna civarindan sürdürmemiz gerekiyor. Galibiyette ne tek mücadele bizi şampiyonluğa götürecek, ne de mağlubiyette tek mücadele bizi şampiyonluktan edecek. netlikle ve netlikle anahtar öğe sabır. İnanıyorum ki sezon nihayetinde mutluluk dolu sona ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

Volkan Şen yorumu

Volkan Şen’in “Bursa’da sizi aldırırım. O tribünler beni iyi bilir” ifadeleri üstüne Erdoğan, “Futbol sahada oynanıyor. Soyunma odasında arkadaşlarım bu şekilde tek olay anlattı bana. Bursaspor’un ekmeğini yemiş, Bursaspor’un şampiyon armasını taşımış Vakıfköy’den çıkmış tek oyuncuya bunların yakıştığını söyleyemem. mücadele içinde yaşanmış tek olaydır umarım telafi edilir diye düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

“Kritik dönemeç Erzurumspor maçı”

Yeni transferlerin nihayet vaziyeti ile alakalı suale Erdoğan, “Hazır çorbayı alıyorsunuz, tencerenin içerisine döküyorsunuz onun dahi vakte ihtiyacı var. Oyuncunun fiziksel, ilmi ve Bir takım taktiksel parametrelere uyma süreçleri var. En hızlı giden oyuncu aralarında Anıl Karaer. Sonrasında Selçuk Şahin ve Yevhen Seleznov geliyor. Özer Hurmacı’nın küçük tek sakatlığı var. Altay maçına civarindan takımın optimum performansına ulaşacağını düşünüyorum. Umarım hocamız da bu zamani teknik heyetiyle birlikte iyi değerlendirir, gerçi onların işi de çok zor. Kamp üstüne kamp yapıyorlar, tertemiz gelen oyuncuların performansını artırmaya çalışıyorlar. Önümüzdeki tek hafta belirleyici olur diye düşünüyorum ama ağırbaşlı dönemeç Erzurumspor maçı. hemide maneviyat motivasyon mananında hemide geçen haftaki nokta kaybının bitirmesi açısından çok mühim diye düşünüyorum” Cevabını verdi.

Selçuk Şahin: “İlk hedefimiz şampiyonluk”

Takım Kaptanı Selçuk Şahin ise Adana deplasmanından ardindan camia olarak belli tek süre üzüldüklerini söyleyerek, “Beklemediğimiz ve hiç istemediğimiz tek skor oluştu. Ondan ardindan kupa mücadelesi tek vakit evvel toparlanma yerine bizim amaciyla fırsattı ve iyi geçtiğimizi düşünüyorum. Kupa da bizim amaciyla önemli, gidebildiğimiz civarindan gitmek istiyoruz. doğal evvel hedefimiz ve en ehemmiyetlisi Süper Lig’e çıkmak amaciyla 1’inci Lig’de şampiyon olmak. onuncu hafta da Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor ile Yorucu tek mücadele oynayacağız. Ligin iddialı ekiplerinden tek tanesi. kendisinin sahamızda çok iyi ve ateşli oynayan tek takımız, allahın izniyle bu şekilde sürdürür ve kazanırız” izahını yaptı.

“Eksi üç puanı telafi edecek kadromuz var”

Eksi üç nokta cezasıyla alakalı görüşü suallen deneyimli futbolcu, şu yanıtı verdi:

“Eksi üç nokta vaziyeti bizi üzdü açıkçası, çünkü mücadelesi kazanabilme yerine üç nokta amaciyla alan içinde çok ugras ediyoruz. maneviyat bozukluğu oldu ama kesinleşirse yapabileceğimiz tek şey yok, tek mücadele kaybımız olacak ama bunu telafi edecek kadromuz, gücümüz, kalitemiz var. Çok hatri sayilir büyüklükte mesele olacağını düşünmüyorum. Bundan ardindan da bunun benzeri tek şey ile karşılaşır mıyız bilmiyorum ama üç puanı telafi edecek kadromuz var.”

“Her mücadelesi ayrı final olarak görmek lazım”

Ligdeki takımlar ile alakalı konuşan Şahin, “Çok iddialı takımlar var, her biri Süper Lig’e çıkma yerine mühim hamleler yaptı. her biri şampiyonluğu istiyor, biz de o camialardan tek tanesiyiz. Çok basit olmayacak, güç olacaktır kesinlikle. Bursaspor hatri sayilir büyüklükte tek camia, iyi tek kadro kurdu. Her mücadelesi çıkacağız kazanacağız vaziyeti çok basit olmayacak. Bunu isteyeceğiz, ugras edeceğiz, ara ara nokta kayıpları olacak ama biz çıkmak amaciyla elimizden gelen her şeyi yapacağız. bunun için da çok ihtiyacımız var. Her mücadelesi ayrı final olarak görmek lazım. özellikle içeride kazanarak ayni ritimde devam etmemiz lazım çünkü içerideki kayıp bizi güç vaziyete sokabilir. Seyircimizin de müthiş desteğiyle galip gelen taraf olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Ahmet Faruk Çabuk / BURSA (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir