300 kişilik temizlik işçisi kadrosu için rekor başvuru!

Burdur ve Isparta’da yaşanan olay ülkedeki işsizlik sorununu bir kez daha gözler önüne serdi. Burdur Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilk ve orta dereceli okullarda temizlik görevlisi olabilmek için İş-Kur’a rekor başvuru yapıldı. 300 kişinin alınacağı 7 Ekim-30 Haziran tarihleri arasında 9 aylık iş için aralarında kadınların da bulunduğu 3 bin 834 kişi müracaat etti, salonda izdiham yaşandı. Isparta’da da kullarda 9 ay süreyle istihdam edilmek üzere alınacak 300 temizlik görevlisi ve 180 güvenlik görevlisi için toplamda 6 bin 683 kişi başvurdu.

Başvuruda bulunanların belirlenmesi amaciyla bu erken Necip Fazıl Kısakürek Konferans Salonu’nda noter huzurunda kura çekimi yapıldı.

İş-Kur Müdür Yardımcısı Dr. İsmail Taşcı, “Okullarda 300 temizlik görevlisi kadrosuna üç bin 834, 103 güvenlik görevlisi amaciyla 408 kişi başvuruda bulundu” dedi.

İLGİLİ HABERTYP başvurularında kura çekimi yapıldıTYP başvurularında kura çekimi yapıldı

Noter ve yardımcılar kurayı hazırlamak amaciyla kağıtlara yazılı isimleri tek saatte ama katlayabildi. Noter huzurunda yapılan kura sonrasında ismi çıkan Ayşe Ardıç, “7 senedir başvuruda bulunuyorum. Bugüne nasipmiş. Sevinçliyim” dedi.

Başka tek talihli Gülay Madal da, “10 senedir rahatsızdım çalışamıyordum. Kuradan çıktığım amaciyla çok mutluyum başka arkadaşlarıma da bol şanslar dilerim” dedi.

ISPARTA’DA DA durum DEĞİŞMEDİ

Isparta İş-Kur İl Müdürlüğü ve ulusal Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle okullarda 9 ay süreyle istihdam edilmek üzere alınacak 300 temizlik görevlisi ve 180 güvenlik görevlisi amaciyla toplamda 6 bin 683 kişi başvurdu. Kura çekimi 6 Mart Spor Salonu’nda yapılırken, başvuranlar coskuyla kurayı takip etti. Spor salonunu dolduran vatandaşlar coskuyla isimlerinin okunmasını bekledi. Temizlik görevlisi amaciyla Isparta merkezde 153, güvenlik görevlisi amaciyla ise 180 kişi amaciyla kura çekiminin derhal peşinden isimler belli oldu. İHA

Burdur ekonomi Elazığ Isparta Necip Fazıl Kısakürek noter
nihayet güncelleme: 20:45 25.09.2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir