Sultangazi’de karton atölyesinde yangın

Sultangazi’de bir karton üretim atölyesinde yangın çıktı. Yangın itfaiye ekipleri tarafından büyümeden söndürüldü. Atölyede çalışan bir kişi ise yangını söndüren itfaiye ekiplerine su ikram etti.

Yangın, Habibler mahallesi Yıldızlar Caddesi üzerinde bulunan tek karton imalat atölyesinde alana geldi. alinan bilgiye göre, depo olarak da kullanılan iş yerinde akım kablolarından çıkan yangın kartonlara sıçradı. Yangının büyümesi üstüne itfaiye ekiplerine havadis veren çalışanlar yangını söndürmeye çalıştı. Etraftaki vatandaşların da yardımıyla kartonlar dışarıya taşınmaya çalışılırken, olay adina gelen itfaiye ekipleri yangını kısa müddette söndürdü.

“Yardım istiyordu bendeniz de o vakit daldım içeriye”

Yoldan geçerken yangını gören ve atölyeye girerek yardım eden İsmet Göktaş, “Eski Habibler Meydanı’ndan geçerken yollar üzerinde gözlüklü tek ağabey tek başına ugras veriyordu yangınla. Su döküp aynı zamanda yardım istiyordu. bendeniz de o vakit daldım içeriye. Su dökmeye başladık. Gördüğüm kadarıyla akım kabloları yanıyordu. Karton fabrikası olduğu amaciyla kartonlar da tek anda alev aldı büyüdü yangın. 10 dakika ardindan da itfaiye geldi. hemide karton deposu ayni vakitte da ambalaj yapım yeri” dedi.

İtfaiye ekiplerine su dağıttı

Yangın itfaiye ekipleri tarafından denetim altına alınırken, atölyede çalışan tek yurttaş itfaiye ekiplerine su dağıttı. hemide yangını söndüren ayni vakitte da içerideki malzemeleri dışarıya çıkarmaya yardım eden itfaiye ekipleri vatandaşın ikram ettiği suyu içti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir