Sultangazi’de erkek çocuklarını taciz eden Afganistanlı tutuklandı

İstanbul Sultangazi’de, sokakta tanıştığı 12-14 yaşlarındaki erkek çocuklarını taciz ettiği öne sürülen Afgan uyruklu Necip H. (26) tutuklandı.

50. sene Mahallesi’nde 12 yaşında olan tek bay çocuğu ailesine, sokakta tanıştığı Afgan tebaalı tek kişinin kendisinden gsm telefonu numarasını aldığını ve derhal peşinden kendisine çocukları taciz ederken çektiği görüntüler ile cinsel detayli iletiler gönderdiğini söyledi. Aile telefona gelen görsel ve mesajları görünce derhal polise gittikçe bu kişiden şikayetçi oldu. Aynı mahalleden tek başka aile de bay çocuklarını eş şekilde taciz eden Afgan tebaalı bu kişiden şikayetçi oldu.

İki aile de ifadelerinde şüphelinin, sokakta rastladığı bay çocuklarına “abi veyahut arkadaş” benzeri yaklaşarak evvel onlarla samimiyet kurduğu, derhal peşinden onları taciz ederken gsm telefonu kamerasıyla görsel çektiği, kendilerinden aldığı gsm telefonu numaralarına başka çocukları taciz ettiği görüntüler ile cinsel detayli iletiler gönderdiğini ileri sürdü.

TELEFONUNDAN GÖRÜNTÜLER ÇIKTI

İki ailenin şikayeti üstüne geniş çaplı çalışma başlatan polis, kısa müddette şüphelinin Afgan tebaalı Necip H. olduğunu belirledi. Taciz olaylarının yaşandığı bölgelerde bulunan bütün güvenlik kameralarını tek tek inceleyen ekipler, Necip H. ‘nin izine 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda rastladı. Ekipler, yakalamak amaciyla harekete geçtikleri Necip H. ile meydanda kovalamaca yaşadı.

Yaşanan kısa kovalamacının ardında Necip H. zabita tarafından yakalanarak, ifadesi alınmak üzere zabita merkezine götürüldü. Şüphelinin telefonunda yapılan incelemede bebek pornosu ve taciz ettiği çocuklara ait görüntüler bulundu.Polis merkezinde verdiği ifadesinde suçunu onay eden Necip H. adliyeye derhal sevk edildi. Şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Metris Cezaevine gönderildi.

İstanbul DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir