Otostop çeken genç kız alkollü sürücünün kurbanı oldu

Erzurum’da doğum günü partisi dönüşü otostop çeken 3 kız arkadaş, sürücünün alkollü olduğunu fark etmeyip, araca bindi. Kısa süre sonra sürücü direksiyon hakimiyetini kaybetti ve refüje çarpan araç takla attı. Genç kızlardan Berrak K. tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Erzurum‘da içkili tek sürücünün aracına otostop çekerek binen kız, trafik kazasında hayatını kaybetti. Olay, Bir gün evvel akşam 23.00 sıralarında alana geldi.

alinan bilgilere göre; 16 yaşında olan berrak K., 14 yaşında olan kız kardeşi Şura K. ve başka arkadaşı 17 yaşında olan Beyza A. ile birlikte arkadaşlarının doğum bugünü partisine katılmak amaciyla Terminal Caddesi üzerindeki tek kafeye geldi.

Doğum bugünü partisinin derhal peşinden yürüyerek üniversite kavşağına civarindan gelen genç kızlar, Ilıca’daki hanelerine dönmek amaciyla araç bulamayınca otostop çekmek zorunda kaldı. toy kızlar, sürücüsünün ihtiyar olduğunu gördükleri 25 LC 342 plakalı araca binmeye karar verdiler. B.Ç. adli sürücünün içkili olduğunu ayrım edemeyen toy kızlar kamyonete bindi.

SÜRÜCÜ 132 PROMİL ALKOLLÜ ÇIKTI

B.Ç. (58) adli sürücü kaygan tabanda araç direksiyonu hakimiyetini kaybettikten ardindan evvel yollar kenarında bulunan refüje derhal peşinden ağaca vurarak takla attı. Kazayı gören çevredeki vatandaşlar derhal 112 aciliyetli sağlık ekiplerine haber verdi. Yaralılardan berrak K.(16), Şura K.(13) ve Beyza A.(17) Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesine, şoför B.Ç. ise Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Alınan bilgilere göre yaralılardan berrak K., üç sefer kalp masajı ile yasama döndürülmesine karşın kurtarılamadı. talihsiz kaza sonrası yapılan içki testinde sürücü B.Ç. 132 promil içkili çıkarken, zabita olayla alakalı tahkikat başlattı.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir