Beşiktaş’ta Umut Güner’in istifasının arkasında Orhan Ak çıktı

Beşiktaş’ta Mayıs ayında yeniden yönetime seçilen Umut Güner’in dün faks çekerek kulüpteki görevinden istifa ettiği öğrenilmişti. Güner yaptığı açıklamada, “Son olarak Orhan Ak geldi ve teknik direktör Abdullah Avcı’nın yardımcısı oldu. Bu da benim adıma bardağı taşıran son damlaydı” dedi.

Siyah-Beyazlılar’ın, Mayıs ayında gerçekleştirdiği alışılmış olan genel Kurul’da tekrar idareye seçilen Umut Güner, Belgegeçer yoluyla istifasını iletti. Kesintisiz olarak üç sefer Beşiktaş‘ın başkanlığına seçilen Fikret Orman’ın listesinde bulunan Güner, transferleri başkanın ve Serdal Adalı’nın yapacağını öğrendiği görev dağılımı toplantısında reaksiyon göstermişti.

Güner, şimdi ise kara Kartal’dan ayrılmaya karar verdi. İstifasının perde arkasında yatan neden alana çıktı. Güner şu ifadeleri kullandı: “Evet, yönetimden ayrıldım. görev sürem içinde hiçbir menajer ile ilişkimin olmadığını çok net tek biçimde söyleyebilirim.”

“ORHAN AK BARDAĞI TAŞIRAN nihayet NOKTA OLDU”

“Ön görüşmeleri bendeniz yapardım, art var olan bölümü ise reis Fikret Orman hallederdi. her biri tasima konularında Ahmet Bulut üstünden yürüyor. Ama unutulmamalı ki SEG isimli menajerlik şirketi 10 oyuncu aldı. Bu vaziyeti kimse konuşmayı seçenek dahi etmedi.

Serdar Adalı ile kişisel tek problemim olmadığını net tek şekilde söyleyebilirim. Benim tek sıkıntım kulübün idarenindeki anlayıştan ibaretti. nihayet olarak Orhan Ak geldi ve teknik patron Abdullah Avcı’nın yardımcısı oldu. Bu da benim adıma bardağı taşıran nihayet damlaydı. Bu gelişmelerin neticeninde da ayrılma kararı aldım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir