Kara yollarında son durum

Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılan köprü ve otoyollar hariç Karayolları Genel Müdürlüğü’nün işlettiği tüm otoyollar ve köprülerde 1 Haziran 00:00’dan 10 Haziran saat 07:00’a kadar ücretsiz hizmet verilecek. Osmangazi Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü buralara ait bağlantı yolları ve Avrasya Tüneli’nden ücret alınmaya devam edilecek. Geçmeyen de parasını ödeyecek.

Kara yollarının Bir takım kesimlerinde yürütülen yapım ve onarım çalışmaları hasebiyle ulaşım kontrollü yapılıyor.

Karayolları genel Müdürlüğü’nün yollar vaziyeti bültenine göre, Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle yapılan köprü ve otoyollar dış genel müdürlüğün işlettiği bütün otoyollar ve köprüler 10 Haziran saat 07.00’a civarindan fiyatsız olacak.

İŞTE ÇALIŞMA var olan YOLLAR

Aksaray-Nevşehir yolunun 33-35. kilometrelerindeki Ankara-Niğde Otobanı kapsamındaki köprülü kavşak çalışmaları hasebiyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Ankara-Çankırı yolunun 24-27. kilometrelerindeki yollar yapım çalışmaları hasebiyle Çankırı-Ankara istikameti trafiğe kapatılırken, ulaşım başka istikametten iki yönlü olarak sürdürülüyor.

Silivri-Büyükçekmece yolunun 32-34. kilometrelerinin Selimpaşa mevkiindeki kavşak yapım çalışmaları hasebiyle ulaşıma kontrollü olarak destur veriliyor.

Muğla-Denizli yolunun 10-11. kilometrelerinde alana gelen heyelan hasebiyle ulaşım, bölünmüş yolun tek kismindan iki yönlü olarak ayni ritimde devam ediyor.  Menemen-Manisa yolunun 4. kilometresindeki köprülü kavşak yapım çalışmaları hasebiyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Balıkesir-Susurluk yolunun 36-38. kilometrelerindeki Yeniköy asagi geçidi yapım çalışmaları hasebiyle ulaşım servis yolundan sürdürülüyor.  Ilgın-Kadınhanı yolunun Ilgın kent geçişindeki sağlık kurumu kavşağı ve köprüsü yapım çalışmaları hasebiyle ulaşım servis yolundan ayni ritimde devam ediyor.  Soma-Kırkağaç yolunun 8-10. kilometrelerindeki (Soma sağlık kurumu Kavşağı) yapım çalışmaları hasebiyle ulaşım Soma çevre yolundan iki yönlü olarak sağlanıyor.

Beyşehir-Seydişehir yolunun 0-15. kilometrelerindeki yollar yapım çalışmaları hasebiyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine ihtimam göstermeleri önem taşıyor.

AA-SOZCU.COM.TR

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir