Halkbank’ta 5 genel müdür yardımcısı görevden alındı

Halkbank’ın üç genel müdür yardımcılığı makamını kapatıp beş genel müdür yardımcısını da görevden aldı.

Halkbank’ın üç genel müdür yardımcılığı makamını kapattığı, beş genel müdür yardımcısını görevden aldığı belirtildi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan izaha göre; Halkbank’ın insan kaynakları ve destek hizmetleri, operasyonel işlemler ve bilgi teknolojileri ve dahil sistemler genel müdür yardımcılığı makamları kapatıldı. Bunlar adina operasyonel işlemler ve destek işlemleri genel müdür yardımcılığı kurulurken üç de grup başkanlığı kuruldu. Ayrı olarak beş genel müdür yardımcısı görevden alındı ve üç tertemiz ad görevlendirildi.

KİMLER GÖREVDEN ALINDI?

Kredi belirleme ve yönetiminden sorumlu genel müdür yardımcısı Mehmet Akif Aydemir, insan kaynakları ve destek hizmetlerinden sorumlu genel müdür yardımcısı Selahattin Süleymanoğlu, kredi politikaları, izleme ve yasal takipten sorumlu genel müdür yardımcısı Mehmet Sebahattin Bulut, perakende bankacılıktan sorumlu genel müdür yardımcısı Mustafa Çödek ve dahil sistemlerden sorumlu genel müdür yardımcısı yazi Köstek görevden alındı.

KİMLER ATANDI?

Bu isimlerin adina İlhan Bölükbaş, Yalçın Madenci ve Levent Nihat Güleç atandı. ama tertemiz atanan isimlerin mesuliyet alanları izahta belirtilmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir