“FETÖ Borsası” infazında önemli detay!

“FETÖ Borsası” sanığı iş adamı Ahmet Kurtuluş’un ölümünden iki ay önce “suç örgütü lideri Serkan Kurtuluş tarafından öldürüleceğine” dair savcılığa gelen ihbar üzerine soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı. Cinayeti işleyen Y.T. de emniyetteki ilk ifadede saldırı talimatını suç örgütü davasının firari sanığı Serkan Kurtuluş’tan aldığını iddia etti.

AK Parti Daha önceki İzmir İl reis Yardımcısı Ahmet Kurtuluş’un hayatını kaybettiği silahlı saldırıdan iki ay evvel İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Suçlar tahkikat Bürosu’na yapılan tek ihbarda, hatali örgütü öncüsü Serkan Kurtuluş tarafından Ahmet Kurtuluş’a baz alinarak silahlı hücum eylemi yapılabileceği bildirildi.

Savcılığın 28 Mart 2019 tarihindeki “güvenlik tedbirleri uygulansın” direktifi üstüne Ahmet Kurtuluş, 11 Nisan 2019’da İzmir Emniyeti’nden gelen polislerce bilgilendirildi ve müşteki olarak ifadesi alındı. Ahmet Kurtuluş aynı vakit saat 19.30’da verdiği ifadesinde şikayetçi olmadı. Ancak, evvel ifadeden tek saat ardindan 20.30’da 2. tek ifade vererek, Serkan Kurtuluş tarafından ölümle tehdit edildiği iddiasıyla şikayetçi oldu.

ÖNCE “MAHKEMEDE DETAYLI İFADE VERECEĞİM” DEDİ

Aydınlık’tan Gamze Çınlar’ın haberine göre; Ahmet Kurtuluş evvel şu ifadeyi verdi:

“… sayılı ihbar olayının muhtevası tarafıma anlatıldı ve bilgi sahibi oldum. Bu mevzu hakkinda tek şikayetim yoktur ve can güvenliği talebim yoktur. isimi geçen Serkan Kurtuluş adli kişi ile İzmir 3. Ağır karar Mahkemesinde süre gelen tek mahkeme vardır. Bu konularla alakalı mahkemede İhtiyaç duyulan ifademi ayrıntılı vereceğim. Söyleyeceklerim bundan ibarettir.”

“DAVAYI AYDINLATACAK ÇOK ÖNEMLİ BİLGİLER MEVCUT”

İkinci tutanağa göre ise Kurtuluş, dahada evvelki ifadesini şöyle değiştirdi:

“Adı geçen Serkan Kurtuluş ile dahada öncesinden tanışırım. Kendisi İzmir başta olmak üzere değişik yerlerde silahlı olaylara karıştı. bu yüzden kendisi ile irtibatımı kestim. Bundan dolayı aramızda husumet oldu. Serkan’ın karıştığı olaylar ile alakalı tahkikat başlatıldı ve benim de dahil olduğum konularla alakalı ifadeler verdim. Serkan’ın liderliğini yaptığı hatali örgütü ile alakalı olarak davaları aydınlatacak mühim veriler verdim. İfadelerim İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının 2017/10411 tahkikat numaralı dosyasında mevcuttur. Davanın iddianamesi açıldığında saklılık kararı kalktı ve bu yüzden ifadelerimi taraf var olan her biri gördü. dahada ardindan tehditvari haberler gönderdi. bu yüzden can güvenliği isteginde bulunmak istiyorum. neden yasamsal medya hesapları üzerinden gerekse yakın çevresi üzerinden beni tehdit eden Serkan Kurtuluş adli kişiden davacı ve şikayetçiyim.”

SALDIRGAN “TALİMATI SERKAN KURTULUŞ’TAN ALDIM” DEDİ

Çınlar’ın eriştiği bilgilere göre; Ahmet Kurtuluş’un evine “polis yeleği” ile girip cinayeti işleyen kuşkulu Y.T. İzmir’de yakalandıktan ardindan Emniyet’te verdiği dahada evvel ifadede hücum talimatını hatali örgütü davasının firari sanığı Serkan Kurtuluş’tan aldığını argüman etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir