Diyarbakır’da 5 terörist etkisiz hale getirildi

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde düzenlenen operasyonlarda 5 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda teröristlere ait çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, İl zaptiye Komutanlığı tarafından üç Haziran Pazartesi bugünü Lice kazasi Bayırlı köyü alim mezrası mülki hudutları içinde icra edilen harekât esnasında tek grup bölücü pkk terör örgütü mensubu ile temas sağlandığı temas neticesi tek teröristin ölü olarak ele geçirildiği belirtildi.

Açıklamada, “Gece süresince takibe ayni ritimde devam edilmiş ve erken saatlerinde tekrar temas sağlanarak dört yasadisi dahada tesirsiz vaziyete getirilmiştir. İcra edilen operasyonda toplaminda 5 terörist, üstlerinde bulunan tek adet M-16 piyade tüfeği, tek adet AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği, tek adet 9 milimetre çapında tabanca, iki adet el bombası, 149 adet 5,56 milimetre çapında M-16 piyade tüfeği fişeği, 22 adet 7,62 milimetre çapında AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 13 adet 9 milimetre silah fişeği, 5 adet M-16 piyade tüfeği şarjörü, tek adet AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, tek adet silah şarjörü, tek adet el telsizi ve tek adet telsiz bataryası ile birlikte ölü olarak tesirsiz vaziyete getirilmiştir.

Olay ile alakalı adli işlemlere başlanılmış olup, delil niteliğine haiz var olan silah, mühimmat ve başka malzemeler muhafaza altına alınmıştır. Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle ugras kapsamında yürütülen operasyonlara yükselen tek azim ve kararlılıkla ayni ritimde devam edilmektedir” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir