Bayram tatilinin ilk 2 gününde 46 trafik kazası meydana geldi: 16 ölü, 130 yaralı

9 günlük bayram tatilinin ilk iki gününde 46 trafik kazası meydana geldi. Kazalarda 16 kişi hayatını kaybetti, 130 kişi de yaralandı.

Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla cuma bugünü mesai bitimi sonrası yola çıkan tatilcilerin yollarda oluşturduğu yoğunluk, bu erken akşam saatlerine civarindan sürdü. Bayram tatilinin evvel iki gününde tekrar çok sayıda trafik kazası alana geldi. Kazalarda 16 kişi hayatını yitirirken, 130 kişi yaralandı.

ALINAN ÖNLEMLERE RAĞMEN ÇOK SAYIDA talihsiz kaza alana GELDİ

özellikle iftar saatinin derhal peşinden yollarda yoğunluk oluşurken, İçişleri Bakanlığı koordinesinde güvenlik genel Müdürlüğü ve zaptiye genel Komutanlığı tarafından karayollarında alınan önlemlere karşın vatan genelinde çok sayıda talihsiz kaza alana geldi.

Cuma bugünü saat 18.00’den tatilin 2. bugünü var olan bu erken saat 17.00’ye dek 46 talihsiz kaza alana geldi, bunun neticeninde 16 kişi hayatını yitirdi, 130 kişi yaralandı.

İLK GÜN 32 KAZA

Bayram tatilinin evvel bugünü var olan Bir gün evvel Van, Kayseri, Elazığ, Balıkesir, Konya, Karaman ve Düzce’de İzmir, Kırıkkale, İstanbul, Sivas, Mardin, Aksaray, Bursa, Adıyaman, Şanlıurfa, Malatya, Tekirdağ, Karabük. Malatya ve Mersin’de alana gelen 32 talihsiz kaza 13 can adlı, 96 kişiyi yaraladı.

İKİNCİ GÜN 14 KAZA

İkinci bugünü var olan bugünse Trabzon, Kocaeli, Malatya, Antalya, Afyonkarahisar, Bartın, İstanbul, Aksaray, Sakarya, Kocaeli, Kütahya ve Mersin’de alana gelen 14 kazada üç kişi hayatını yitirdi 34 kişi yaralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir