Bahçeli’den bayram mesajı: Gönüller alınmalı, dargınlıklar sonlanmalı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bayram demek, barış ve kardeşlik demektir. Kökeni, mezhebi ve anasının dili ne olursa olsun tüm Türk vatandaşları muhabbet ve hürmetle bayramlaşırken, gönüller alınmalı, dargınlıklar sonlanmalı, küslükler, kırgınlıklar tamir ve telafi edilmelidir” dedi.

MHP genel Başkanı Bahçeli, Ramazan Bayramı hasebiyle ileti yayımladı. Bahçeli, kutsal damazan ayını arkada bırakmanın tek nebze de olsa burukluğunu ve hüznünü yaşadıklarını belirterek, “Bir ay süresince oruç ibadetinin rahmet ve bereketiyle dolup taştıktan ardindan bayram günlerine hamd olsun kavuşmuş bulunuyoruz. Ramazan Bayramı ulusal ve içsel hayatımızın güzide tek dönemi, gönüllerin birleştiği, yüreklerin bütünleştiği, özlemlerin vuslatla nihayete erdiği kucaklaşma devridir. Bayram demek, barış ve kardeşlik demektir. Bayram demek, hatırlama, hatırlanma, heyecan ve huzur demektir. Kökeni, mezhebi ve anasının dili her halükarda bütün Türk yurttaşları muhabbet ve hürmetle bayramlaşırken, gönüller alınmalı, dargınlıklar sonlanmalı, küslükler, kırgınlıklar onarım ve telafi edilmelidir. tabiki istek ve beklentimiz budur” dedi.

‘TERÖRİSTLER, DÖKTÜKLERİ KANIN BEDELİNİ ÖDEMELİ’

Bahçeli, Türkiye’nin karşısında mevzilenmiş karanlık odakların, bayram ruhuyla harcı karılan ulusal birlik ve dayanışma şuurunu yıkamayacaklarını, hain emellerini gerçekleştiremeyeceklerini belirterek şunları söyledi: “Türk milleti aziz varlığına, egemenliğine ve tarihsel haklarıyla birlikte ulusal kimliğine her koşul altında sahip çıkacaktır. Ülkemizi buhrana sürüklemek istek eden dış güçler ve türk mali işbirlikçileri bayramın kenetlenmiş ve billurlaşmış istemiyle netlikle bozguna uğrayacaklardır. Ramazan Bayramı döneminden evvel aldığımız şehadet haberleri şüphesiz milletimizi derin tek kedere sokmakla kalmamış hepimizi acıya boğmuştur. Hakkâri ve Iğdır’da vatan evlatlarımıza yapılan hunhar saldırılar cezasız bırakılmamalı, teröristler döktükleri kanların bedelini ağır şekilde ödemelidir. Terörle ugras aralıksız ve kararlılıkla sürdürülmelidir. Bu kapsamda Pençe Operasyonu’nun başarıya ulaşması içten beklentimizdir. özellikle Kürt kökenli kardeşlerimin bölücü teröre karşı tavizsiz ve keskin tek duruş göstereceklerinden en minik kuşkum yoktur. Bin senelik kardeşliğimizin varlığı ve bekamızın muhafazası hususunda Kürt kökenli kardeşlerimin mesuliyet alacaklarına, tarihi görevlerini adina getireceklerine içtenlikle inanıyorum.”

‘NİFAK AŞISI TUTMAYACAK’

Türkiye’de Türk-Kürt ayrımı yapan, etnik hassasiyetleri kaşıyan ve kanatanların arka niyetli olduğunu, ahlaken düşük ve aslen bölücü olduğunu belirten Bahçeli, şunları kaydetti: “Milliyetçi devinim Partisi’ni Kürt kökenli kardeşlerimizle ihtilaf içinde göstermek, arada tek mesele varmış benzeri yaygara koparmak hemide köksüzlük ayni vakitte da cinayettir. Türk milletinin her ferdi birdir, eşittir ve aynıdır. Bizim yüreğimizde herkese, her insanımıza yer vardır. Kapımız ve gönlümüz teröristler dışında herkese sonuna civarindan açıktır. Milletimizin her iyi insanıyla tıpkı bayram günlerinde olduğu benzeri anlaşmak, uzlaşmak ve kucaklaşmak en halisane ve özbeöz tercihimiz, şaşmaz temennimizdir. Türk milleti emperyalizmin tuzak ve tertiplerine saygınlık etmeyecektir. Bayramımız bir, bayrağımız bir, bahtımız birdir. Anımız bir, acımız bir, inancımız bir, tarihimiz ve talihimiz birdir. Nifak aşısı tutmayacak, namertlik akını netice alamayacaktır.”

‘BAYRAM VİCDANLAR içinde KÖPRÜDÜR’

Türk-İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlayan Bahçeli, yola çıkacak vatandaşlara da ikazda bulunarak, şöyle dedi: “Bayram tatili süresince yolcu edecek kardeşlerimizin trafik kaidelerine azami ölçüde uymalarını can ve esya kayıplarının engellenmesi açısından yasamsal görüyor, Türk milletini, gönül ve kültür coğrafyalarımızda yaşayan kardeşlerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Unutulmasın ki, bayram vicdanlar arasında heyetmiş içsel tek köprüdür. Bu muazzam köprüyü imha etmek hiç kimsenin harcı ve haddi de olamayacaktır.” (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir