Bitcoin Aramalarında Dev Yükseliş

Bitcoin yeniden değer kazanmaya başladı. Bitcoin aramaları bu artışla birlikte yeniden yükselişe geçti.

Bitcoin aramalarında devam yükseliş sonuç verecek mi?

Google Trends Verilerine Göre Bitcoin

Evet, sanal paranın yeniden değer kazanması ile birlikte bitcoin haberleri hız kesmeden devam ediyor. Ayrıca çok sayıda yeni aramanın da Google Trends üzerinden tespit edilmesi söz konusu. Bu sebeple yükselişe geçen bitcoin aramaları, yeniden büyük bir değer alarak borsada yer alan çok sayıda kişiyi sevindirecek gibi duruyor.

2019’un en üst arama seviyesi…

Bakıldığında, bitcoin aramalarının en üst seviyeye ulaştığı sonucunu çıkarıyoruz. Bu yıl için yapılan en çok aramanın son dönemde gerçekleşmiş olması, aslında bu para biriminin değerinin yükselecek olduğu sinyallerinden kaynaklanıyor.

Peki, diğer aramalarda durum ne?

Yapılan diğer açıklamaya göre; debit kart ve Litecoin aramaları için herhangi bir artıştan söz edilmiyor. Bu artışın sadece bitcoin üzerinde yaşanmış olduğu sonucu çıkarılıyor. Sizin için de bu artışın avantajlı olacak olması, elbette bu piyasa ile ilgilenen kişiler için yüzleri güldürecek.

Bitcoin ile Artan Diğer Aramalar Neler?

Sanal para aramalarıfarklı şekillerde yapılıyor. Bakıldığında çok sayıda sanal para olduğundan, sanal para borsasında yer almak büyük bir dünyanın içinde olmak demek. Peki, bitcoin aramalarının artmasının yanında bitcoin haberleri neleri içeriyor?

Ethereum ve Ripplekelimelerinin de online sistemler üzerinde en çok aratılan kelimeler olduğu sonucu çıkıyor. Bu durumda o paralar için de alınan güzel haberler olduğu söylenebilir. İkisi arasında yapılan karşılaştırma ise Ripple aramalarının Ethereum aramalarını büyük oranda geride bıraktığı ve son dönemde Riplle için büyük bir ilgi olduğu sonucu çıkıyor.

Google’dan açıklama…

Google yapılan aramalar ile ilgili yaptığı bitcoin haberleri kapsamında 2018 yılında Amerika’da en çok sorulan sorusunun ‘‘What is Bitcoin’’ olduğunu söyledi. Bu durumda çıkarılan sonuç ise insanlar bitcoinin nasıl alınacağı konusunda meraklı, ancak bir kısmı da bitcoin nedirsorusuna cevap arıyor. Nasıl kullanıldığı, nasıl bulunduğu yönünde aramalar ile bitcoin kelimesinin aranmasında büyük oranda artış görülüyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir