Müslüman Olan Amerikalı Ünlü Şarkıcı Della Miles, İlk İftarını Bağcılar’da Yaptı

Michael Jackson ve Whitney Houston gibi ünlü isimlerin vokalistliğini yapan Amerikalı şarkıcı Della Miles, Müslüman olduktan sonra Türkiye’deki ilk iftarını Bağcılar’da yaptı.

Bağcılar Belediyesi’nin ananesel vaziyete getirdiği ve bu sene 24.’üncüsünü düzen ettiği gönül sofralarının Bir gün evvel hususi tek konuğu vardı. Kısa tek vakit evvel Müslüman var olan dünyaca meşhur Amerikalı şarkıcı Della Miles, Azerbaycan arkadaşlık Parkı’nda kurulan yol iftarına katıldı. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın konuğu var olan Miles, Bağcılarlılar tarafından heyecanla karşılandı. İlgi yağmuruna tutulan Miles, isteyenlerle bol bol resim çekildi.

VATANDAŞLARA TÜRKÇE SESLENDİ

Ezanın okunmasına dakikalar kala iftar alanında bulunanlara Türkçe seslenen meşhur sanatçı, “Bu akşam sizlerle olmaktan dolayı mutluluk dolu olmak duyuyorum. Allah yaptığınız bütün ibadetleri onay etsin İnşallah. Sizleri seviyorum. Afiyet olsun. Hayırlı iftarlar” dedi.

KURAN TİLAVETİ DİNLEYEREK DUA ETTİ

Vatandaşların arasına oturup Kuran-ı Kerim tilavetini dinleyen Miles, üç bin 500 kişiyle birlikte evvel iftarını yaptı. Yemeğin derhal peşinden Miles, aynı masayı paylaştığı kaza sakinleriyle birlikte semaya el açıp dua etti. Bağcılar’da olmaktan mutluluk dolu olmak duyduğunu ve çok heyecanlı olduğunu söyleyen Miles, “Bu benim evvel davetim. Çok iyi tek duygu. Nasıl davranacağımı bilemiyorum. bütün dünyayı dolaşıyorum ama böle iyi tek ortam hiç görmedim. her biri tek gövde gibi. her biri çok güzel. tek sürü iyi bebek var. eğer çocuklar varsa sevgi de vardır” dedi.

“İLK İFTARINI BİZİMLE YAPMIŞ OLMASI BİZİ DUYGULANDIRDI”

Miles’i Bağcılar’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını söyleyerek sözlerine başlayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da “Ben Della Miles’a aramızda olduğu amaciyla çok teşekkür ediyorum. Müslümanlığı onay ettikten ardindan evvel Ramazan’ı Türkiye’de ve de Bağcılar’da yapmış olması bizi Ayrı olarak duygulandırdı. İnşallah Ramazan’ın bereketiyle, rahmetiyle zulümlerin nihayet bulması amaciyla de dua ediyoruz” şeklinde konuştu.

“RAMAZAN BURANIN GÜZELLİKLERİNİ OLUŞTURUYOR”

Ramazan Ayı’nda herkesin aynı sofrada buluşabildiğine dikkat çeken Çağırıcı şunları söyledi: “Ramazanın güzelliği burada. Ramazan Yalnızca Türkiye’de değil bütün İslam coğrafyasında oruç benzeri iyi tek ibadetle ayni ritimde devam ediyor. bu erken burada her biri tek arada. Doktoruyla, mühendisiyle, belediye başkanıyla, sanatçısıyla her biri aynı sofrada buluşabiliyor. Başka bir deyişle aynı duyguya sahip ve aynı inanca sahip insanlar, bu sofrada tek araya gelebiliyor. Her birinin müsterek tek paydası var o da Ramazan. Ramazan bu erken buranın güzelliklerini oluşturuyor.”

STANTLARI GEZEREK ALIŞVERİŞ YAPTI

İftardan ardindan Ramazan etkinliklerinin yapıldığı 15 Temmuz Demokrasi ve ulusal İrade Meydanı’na giden Miles, burada kurulan stantları gezdi. Miles, hemide dernek yetkilileriyle hasbihal edip veriler aldı ayni vakitte da yöresel ürünlerden alışveriş yaptı.

ERDOĞAN MÜSLÜMAN OLDUĞU İÇİN TEBRİK ETMİŞTİ

Soul – Rock müziğinin önde gelen isimlerinden var olan Miles, Michael Jackson ve Whitney Houston başta olmak üzere Bir hayli meşhur sanatçının vokalistliğini yapmıştı. tek sene evvel Türkiye’ye yerleşen ve Dalyan’da çiftlik hayatı süre gelen Miles, kısa süre evvel de İslamiyet’i seçerek Müslüman olmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da tek programda tanıştığı Miles’ı Müslüman olduğu amaciyla kutlama etmişti.

Kaynak: Bültenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir