İstanbul Sarıyer’de Apartmanda Yangın! Çok Sayıda Kişi Mahsur Kaldı

İstanbul Sarıyer’de 5 katlı bir binada çıkan yangında 20 kişi mahsur kaldı. Mahsur kalan vatandaşlar itfaiye ekipleri tarafından kurtarılırken, yangın yaklaşık 1 saatlik çalışma sonrasında söndürüldü.

İstanbul Sarıyer’de tek binada çıkan yangında çok sayıda yurttaş mahsur kaldı. İtfaiye ekipleri mahsur var olan yurttaşları kurtardı.

MAHALLELİ SOKAĞA DÖKÜLDÜ

alinan bilgiye göre, saat 17.00 sıralarında Sarıyer Nuripaşa Caddesi’nde bulunan 5 katlı binanın deposunda Daha bilinmeyen tek nedenle yangın çıktı. Binadaki yangını gören mahalleli panikle sokağa dökülürken, Bir takım vatandaşlar ise itfaiye ve zabita ekiplerini arayarak yardım istedi. İhbar üstüne olay adina çok sayıda itfaiye ekibi ve zabita ekibi derhal sevk edildi.

VATANDAŞLAR DUMAN NEDENİYLE BİNADA MAHSUR KALDI

Yangının kısa müddette büyümesi üstüne dumanlar binanın içini sardı. Dumanları ayrım eden vatandaşlar binadan çıkmak amaciyla uğraşsa da başarılı olamadı. Merdivendeki dumanlar hasebiyle cama çıkan vatandaşlar yardım amaciyla itfaiye ekiplerini bekledi. olay adina gelen itfaiye ekipleri yurttaşları kurtarmak amaciyla çalışma başlatırken, zabita ekipleri ise rastgele tek negatiflik yaşanmaması amaciyla çevredeki yurttaşları uzaklaştırarak güvenlik tedbiri alındı.

20 KİŞİNİN İMDADINA İTFAİYE YETİŞTİ

olay yerinde tek istikametten yangına müdahale eden ekipleri, tek taraftan da mahsur var olan yurttaşları kurtarmak amaciyla çalışma başlattı. Çalışmalar neticesinde engelliler ve çocuklar öncelikli olmak üzere yapı sakini 20 kişi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Yangında mahsur var olan yakınlarını görmek istek eden vatandaşların yaşadığı panik zabita ekipleri tarafından sakinleştirildi. rastgele tek yaralanma veyahut can kaybı yaşanmazken, binadan kurtarılan Bir takım bebek ve yaşlılar sağlık ekipleri tarafından denetim Emelli hastaneye kaldırıldı.

YAKLAŞIK tek SAATLİK ÇALIŞMAYLA hatri sayilir büyüklükte yangin SÖNDÜRÜLDÜ

Vatandaşların kurtarılması sonrasında ekipler yangını söndürmek amaciyla uzunca süre uğraştı. Ekiplerin yaptığı takriben tek saatlik çalışmanın derhal peşinden yangın denetim altına alınarak söndürüldü. Ekiplerin olay yerindeki soğutma çalışmaları sürerken, zabita ekipleri ise çalışmaların derhal peşinden yangının çıkış nedenini araştırmak amaciyla çalışma başlattı.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir