YÖKDİL sınav sonuçları sorgulama ekranı | YÖKDİL sınav sonuçları açıklandı!

YÖKDİL 2019 İlkbahar Dönemi Sınavının sonuçları açıklandı. YÖKDİL sınavı soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanıyor, sınav organizasyonu iseAnadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştiriliyor. İşte YÖKDİL sınav sonuçları sorgulama ekranı…

Kısa vakit evvel YÖKDİL sınavına giren öğrenciler heyecanla imtihan sonuçlarının açıklanacağı tarihi bekliyordu. YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın yaptığı izahın derhal peşinden kısa tek vakit ardindan da YÖKDİL imtihan neticeleri açıklandı. Yükseköğretim heyeti (YÖK) tarafından başlatılan sınav, Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi iş birliğiyle hazırlandı. sualler Ankara Üniversitesince hazırlanırken, sınavın organizasyonunu ise Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirildi. 10 Mart’ta düzen eden sınavın neticeleri http://yokdil.yok.gov.tr/ adresinden duyuru edildi.

YÖKDİL SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI TIKLA ÖĞREN

Yükseköğretim heyeti (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK olarak kurguladıkları, alana has tek dil sınavı var olan YÖKDİL sınavının sonuçlarının ilerleyen saatlerde açıklanacağını duyurmuştu.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir