Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Seçim Sonrası Atılacak Ekonomik Adımları Açıkladı:

Seçim sonrası ekonomide atılacak adımlara değinen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “8 Nisan haftasında ekonomide atılacak adımları açıklayacağız. Bankacılıkta güçlü bir yapı var. Birçok alanda önemli bir yol haritası ortaya koyacağız.” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, canlı yayında sualleri yanıtladı. seçenek sonrası ekonomide atılacak adımlara değinen bakanimiz Albayrak, 8 Nisan tarihinde tertemiz tek yollar haritası alana koyacaklarını açıkladı.

YENİ BİR yollar HARİTASI AÇIKLANACAK

Albayrak seçenek sonrası ile alakalı olarak şu değerlendirmeyi yaptı: ” 8 Nisan haftasında ekonomide atılacak adımları açıklayacağız. Bankacılıkta kuvvetli tek yapı var. Bir hayli alanda mühim tek yollar haritası alana koyacağız. vakit kaybetmeden ekonomimizi dahada ileriye taşıyacağız. Seçimden ardindan durum yasası Meclis’e derhal sevk edilecek. durum yasası ile besin ücretleri inecek.

ülkemiz insan kaynağı altyapısı olarak çok güçlü.Dünyadaki çarpışmalar tertemiz fırsatlar getiriyor. Bizim amaciyla en güç asama 2018’in nihayet çeyreğiydi. 2019’un evvel çeyreğinde belki müspet büyüme göreceğiz. En güç çagi arkada bıraktık, 2019 büyüme hedefi ile alakalı kaygı duymuyorum. güz aylarında tek haneli enflasyon göreceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir