Doğamızı bozdurmayacağım

Kastamonu’nun kanyonlarıyla ünlü cennet köşelerinden 3 bin nüfuslu Pınarbaşı İlçesi’nde belediye başkanlığı için büyük yarış var. Türkiye’nin doğası bozulmamış Pınarbaşı’nda, İYİ parti adayı Bayram Sarımeşe, “Ana ilkemiz dürüst, şeffaf, adil bir yönetim anlayışı ile herkese eşit ve iyi davranmak olacak” dedi.

ADAYLAR ANLATIYOR

İYİ Parti Belediye reis Adayı Bayram Sarımeşe, “Pınarbaşına Bayram gelecek” sloganıyla seçenek çalışmasını sürdürürken, Horma Kanyonu ile alakalı mühim projelerini de açıkladı. Kanyon güzergahındaki düz alana ahşap ve tarihi görünümlü binalar yaptıracağını bunların taban katında da yöresel ürünlerin satılacağını belirtti. Sarımeşe, kanyon, şelale ve Ilgarini mağarasını dahil kismina alan festival düzenlenmesinin de projeleri arasında bulunduğunu söyledi.

Gençlere, çocuklara baz alinarak projelerini de laf eden Sarımeşe, ilçenin asagi yapısını geliştirirken, doğal çevresi bozan taş ve mermer ocakları amaciyla izin vermeyeceğini, dahada evvel izin alanların da denetimlerinin artırılacağını, alanı terk ettiklerinde doğaya ahenk gösteren yeşillendirme çalışması yapacaklarını sözlerine ekledi.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir