Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Ayasofya’yı seçimden sonra tekrar isim olarak müzeden camiye çevireceğiz’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sultanbeyli’de yaptığı konuşmasında, “Ayasofya’yı seçimden sonra tekrar isim olarak müzeden camiye çevireceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu erken Sultanbeyli’de düzen eden mitinge katılarak burada halka seslendi.

Düzenlenen mitinge AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye reis Adayı Binali Yıldırım, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de katılarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşlik etti.

Sultanbeyli’nin Anadolu’nun özeti olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Pazar günkü seçimleri intikam aracı haline getirmenin peşinde. Neyin intikamını alacak. Hizmetlerimizin intikamını mı alacak. Yaptığımız eserlerin mi intikamını alacaklar. Dış politikası onurlu, coğrafyamızda yüzlerce milyon kardeşimizin umudu olmuş tek ülkenin ekonomimizi yükseltmiş olmamızın intikamını mı alacaklar. Bay Kemal de istiyor bunu anne adayi Meral de, başka tarafta Netanyahu da istiyor. Gelecekleri varsa görecekleri de var. Bölücü pkk terör örgütünü sınırlarımız içinde kafasını ezdik. Sınırlarımız dışında da ayni ritimde devam ediyoruz. Üst kadrodan tek ekibi imha ettik. Fırat’ın doğusundaki tezgahı da milletimizin birliğine gözüne dikenlerin başına geçireceğiz. FETÖ de bizden intikam almak istiyor. hepsini darmadağın ettik. nihayet umutları sektör günkü seçim. Bu seçimden size baba çıkmaz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir