14 Yaşındaki YouTuber, 9 Ayda Bir Milyon TL Kazandı

14 yaşındaki Griffin Spikoski, yaklaşık 9 ay önce YouTube’a ünlü Fortnite oyununu oynarken bir video yükledi ve 7,5 milyon izlenme elde etti. Spikoski, şimdiye kadar bir milyon TL kazandı.

Griffin’in videoları oldukça popüler vaziyete geldi ve minik bebek oyun videolarını canlı yayınlamaya başladı. ‘Sceptic’ takma ismini kullanan Griffin, kısa müddette YouTube’da tek milyon aboneye ulaştı.

BİR MİLYON Lira KAZANDI

14 yaşında olan Griffin, popülerliği arttıkça gün içinde minimum 8 saat yayın yapmaya başladı.Milyonlarca takipçisi ve abonesi var olan Griffin, oyun esnasında yediği içtiği ürünlerden dahi reklam almaya başladı. tek vakit ardindan da otellerle, mağazalarla, teknoloji devi firmalarla çeşitli reklam anlaşmaları yaptı. YouTube gelirleri, sponsorluk anlaşmaları derken Griffin, 9 ay benzeri kısa tek müddette 200 bin dolar (1 milyon TL) civarında istikbal elde etti.

AİLELERİN DESTEKLEMELERİ GEREKİR

Ailesi, çocuklarının 14 yaşında olmasından dolayı parayı denetim etmede mesele yaşayacağını düşünerek Griffin’in tek şirket kurmasına yardım etti. Gelirini yönetim etmesine muavin olmak amaciyla de tek finansal danışman tuttu. Griffin’in babası Chris, “Ebeveynlerin bilmesini isterim ki, eğer çocukları oyun oynamaktan hoşlanıyorsa, bunun için tutkuları varsa ve iyilerse ailelerin bu vaziyeti başka sporlar benzeri davranmaları ve desteklemeleri gerekir” dedi. Bunun artık kendisi amaciyla oyundan diger tek işe dönüştüğünü belirten Griffin ise, okula vakit bulamadığını ve uzaktan lise eğitimi almaya başladığını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir