Kıblenin Önemi ve Tespiti

Namazın şartlarından biri olan istikbal-i kıble, Kâbe’ye doğru namaz kılmanın gerekliliğini ortaya koymaktadır. Dinimizin en önemli ibadetlerinin başında gelen namazı farzlarına (şartları ve rükünlerine uygun şekilde) kılmak çok önemlidir. Zira namazın makbul (sahih) olması namazın dışındaki şartları ile namazın içindeki rükünleri denilen farzlarına riayet etmeye bağlıdır.

Namazın dışındaki farzları yani şartlarından birisi de istikbal-i kıbledir. Bu ise namazın Mekke şehrindeki Kabe-i Muazzama’ya yönelerek namazın kılınmasını ifade eder. Araştırmalar neticesinde bulduğunuz kıble yönü namazı kılacağınız yön olacaktır. Yani dolayısıyla her yönü doğru namaz kılınmaz.

Geçmişten günümüze kıble yönü bulma yöntemleri geliştirilmiştir. Ancak bu yöntemlerin kesin olarak doğruluğu tespit edilemediği için yeni yöntemlere yer verilmiştir. Bu yöntemler arasında kıble bulma pusulası oldukça dikkat çekiyor. Sizin yerinize tüm konumların kıble yönlerini belirleyen bu sistem sayesinde Kâbe’ye karşı namaz kılmak mümkün bir hale geliyor. Bugüne kadar kıble ne tarafta olduğunu bilmiyor olabilirsiniz.

Namazınızın sıhhati açısından gerekli olan kıble yönünün doğru şekilde tespiti için www.kiblebulma.com adresini önermekteyiz. Çünkü kıble yönünüzü haritalar vasıtasıyla evin çatısına kadar inerek alabilir aynı zamanda kıble pusula derecenizi temin edebilirsiniz. Bu iki hizmeti bir arada sunan Kıble Bulma çalışması güvenle kullanabileceğiniz alt yapısı ile her daim, üyeliksiz bir şekilde sizlerin hizmetinde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir