Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Son 5 Yılda Sorumsuzca Harcamalar Yapıldı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Aziz Yıldırım yönetimini hedef alarak “Son 5 yılda yapılan sorumsuzca harcamaların, yanlış yatırımların, günü kurtarma mantığıyla uygulanan finansal yönetim tarzının neticesinde oluşan borç ve faiz sarmalı can sıkıcı.” dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, takim dergisinin mart ayı sayısına açıklamalarda bulundu. Koç, “Mart ayı, kulübümüz açısından peş peşe gelen galibiyetlerle çok iyi başladı. Mart ayının evvel günlerinde yaşadığımız başarılı sonuçların sezonun sonuna civarindan çogalarak ayni ritimde devam edeceğine inanıyorum. Ligin var olan haftalarında anne hedefimiz, nihayet dönemlerde alana koymaya başladığımız istekli ve arzulu oyunu maçlarımızın bitiş düdüğüne civarindan sergilemek” diye konuştu.

“TAKVİYE İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

tasima çalışmaları ile alakalı da veriler veren Ali Koç, “Özellikle takviye yapacağımız bölgelerde, kadromuza tertemiz oyuncuları katabilmek emeliyle İhtiyaç duyulan çalışmaları titizlikle yürütmekteyiz. İçinde bulunduğumuz ve camiamıza finansal manada tarihin en Yorucu sürecini yaşatan Parasal durumlara rağmen, istikbal sezon şampiyonluk kupasını getirmek için, hatri sayilir büyüklükte tek titizlik ve yoğunlukla çalıştığımızdan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

“BORÇ DAĞ GİBİ”

Koç, “Özellikle nihayet 5 senede yapılan sorumsuzca harcamaların, yanlış yatırımların, bugünü kurtarma mantığıyla tatbik edilen finansal yönetim tarzının neticesinde oluşan borç ve nema sarmalı can sıkıcı. her biri taşın altına elini koymalı. Göreve geldiğimizde borç maliyetleri tahminlerimizin çok dahada ötesindeydi. Kampanyamız, mali sıkıntılarımızı aşmanın yanı sıra bizleri bekleyen Finansal Fair Play (FFP) meselenini giderebilmemiz amaciyla de hatri sayilir büyüklükte tek önem ve fırsat teşkil etmektedir” diyerek Daha önceki idaresi amaç aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir