Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki Koruyucu Aile Yemeğine Ünlüler Akın Etti

Emine Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında koruyucu aileler, devlet koruması altında büyüyen çocuklar, iş insanları, sanatçılar ve gazetecilere Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Kış Bahçesi’nde yemek verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 8 Mart hayat Kadınlar bugünü faaliyetleri kapsamında, savunucu aileler, hükümet savunması altında büyüyen çocuklar, iş insanları, sanatçılar ve gazetecilere Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Kış Bahçesi’nde aş verdi.

“HER SALONDA KADINLARI SORUNLARI KONUŞULUYOR”

ülkemiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Bakım ve eğitim masrafları hükümet tarafından karşılanan bu çocuklarımıza açacağınız şey Yalnızca gönülleriniz. tek insana, içinde bayram sabahlarının, yaz tatillerinin, karne bugünü kutlamalarının birlikte geçirildiği tek çocukluğu armağan etmekten dahada anlamlı ne olabilir?” dedi. Burada konuşan Emine Erdoğan, bütün kadınların 8 Mart hayat Kadınlar Günü’nü kutlayarak, “Bu hafta her salonda kadınların problemleri konuşuluyor. İnanıyorum ki yüzlerce sene da konuşulmaya ayni ritimde devam edecek. bendeniz de bu sefer istedim ki bu anlamlı gün içinde merhametin, vicdanın, fedakarlığın yuvalandığı yürekleri konuk edelim. Merhameti kalplerinin dahil kismina tek astar benzeri geçirmiş savunucu ailelerimiz ile tanışalım, gösterdikleri ulu gönüllülük amaciyla onları da kutlama edelim.” ifadesini kullandı.

“İNSANLIK ADINA TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM”

tek şekilde ailelerinden ırak düşmüş çocuklara yuva var olan savunucu ailelerde, babalık yapan beyefendilerin de hakkının ödenemeyeceğini belirten Emine Erdoğan, “Ama biliyoruz ki bu süreç, kadınların kabulü ve içinden taşan şefkati paylaşmak istemesiyle başlıyor. Bu nedenle, savunucu aile sisteminin esas zemininin kadınların yürekleri olduğunu düşünüyorum. Bu ulu gönüllülüğü gösteren bütün kadınlarımıza ve baba şefkatiyle kanadı kırık yavrularımızı himaye eden bütün beyefendilere insanlık yerine teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

“5 BİN hanede ŞEFKATİN IŞIĞI SIZIYOR”

savunucu aileliğin önemine dikkati çeken Emine Erdoğan, “Ne mutluluk dolu ki bu erken ülkemizde aileler akşam hanelerine çekildiğinde, tam 5 bin 360 evin penceresinden, mahyalardan parlar benzeri sımsıcak tek ziya sızıyor. Şefkatin, fedakarlığın ışığı…” dedi. İnsanın insana emanet olduğunu belirten Emine Erdoğan, paylaşmanın kendine has tek bereketi olduğunu, yardımlaşmadan doğan iyiliğin ruhumuzda Sanki detoks tesiri yaptığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir