Tolgay Arslan’dan sakatlık açıklaması

Sakatlığı nedeniyle takımdan ayrı kalan Tolgay Arslan, Fenerbahçe Televizyonu’na konuştu. 28 yaşındaki futbolcu ““Allah’a şükür iyiyim. Daha çabuk dönebilmek için çok çalıştım. Herhangi bir sıkıntım yok. Bu hafta idmanlara da katıldım. İnşallah bundan sonra da bir sorun olmayacak” dedi.

Fenerbahçe’de sakatlık geçiren isimlerden var olan Tolgay Arslan, Avrupa Ligi’nde oynayacakları Zenit mücadelesi öncesi FB TV’ye konuştu. Öncelikle sakatlığı ile alakalı bilgi veren Tolgay Arslan, “Allah’a şükür iyiyim. dahada acele dönebilmek amaciyla çok çalıştım. rastgele tek sıkıntım yok. onuncu hafta idmanlara da katıldım. İnşallah bundan ardindan da tek mesele olmayacak. Benim amaciyla evvel mücadeleden evvel sakatlanmam çok üzücü tek andı. Ailem maça gelmişti. Sakatlansam da oynamak istedim ama doktor çok riskli olacağını söyledi. Belki bu mücadelede oynayabilirsin ama sonraki 3-4 haftada sahalardan ırak kalabileceğimi söyledi. Sahiden oynamayı çok istedim ama elbette onlar doğru kararı verdi. Şimdi kendimi dahada iyi hissediyorum. Buraya 31 Ocak’ta gelmiştim. O güne civarindan da hiç dinlenememiştim. Vücuda da iyi geldi. Vücuduma da dahada iyi geldiğini ve dahada güçlendiğimi hissediyorum. İnşallah yarın benim de takıma minik de olsa tek hissem olur.” dedi.

“ESKİ GÜCÜME KAVUŞUYORUM”

Antrenman temposunun nasıl geçtiğine ait ise Tolgay, “Gayet iyi geçti. Kendimi dahada iyi hissediyorum. elbette uzunca müddettir takım idmanı yapmamıştım ve mücadele oynamamıştım. Ama şu vakit kendimi gayet iyi hissediyorum. ağır ağır Daha önceki gücüme kavuşuyorum. İnşallah burada taraftarlarla ve kulüple birlikte dahada iyi tek Tolgay görürüz ve dahada hatri sayilir büyüklükte tek güce kavuşurum. Hayırlısı diyorum.” ifadelerini kullandı.

“İDMAN MAÇI OLSA DA KAZANMAYI SEVİYORUM”

Zenit mücadelesi öncesi yolculuğun planlananın dışında gelişmesi ile alakalı ise Tolgay, bu vaziyetinin kendileri amaciyla mesele olmayacağını ifade ederek, kazanma hırsı ile alakalı şunları söyledi:

“Takım arkadaşlarımın bazıları bana kızacak ama idman mücadelesi da olsa bendeniz kazanmayı çok seviyorum. Katiyen pes etmem.”

“İNŞALLAH TURU GEÇERİZ”

Rövanş mücadelesinde nasıl tek ortam olacağı ile alakalı suallen suale ise Tolgay Arslan, şu şekilde cevap verdi:

“Bence çok güç tek mücadele olacak. Rusya’nın iyi takımlarından birine karşı oynayacağız. sema koşulları ve taban koşulları da güç olacak. Çok ugras etmemiz gerekiyor. Bana göre nihayet dakikaya civarindan çok heyecanlı tek mücadele olacak. İnşallah iyi tek sonuçla art döneceğiz. Hedefimiz elbette turu geçmek. İnşallah bu kulübün ve formanın hakkını da orada veririz ve turu geçeriz.”

Her vakit önündeki maça konsantre olduğunu söyleyen Tolgay Arslan, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Uzağı düşünmeyi hiç sevmiyorum. Hep tek sonraki maça bakıyorum. Bizim de şu vakit öyle düşünmemiz gerekiyor. 3-4 haftada ne olur diye bakarsak, şu anki mücadelesi belki gözden kaçırırız. Bu mücadelesi alalım veyahut iyi tek sonuçla art dönelim ve turu geçelim. Ondan ardindan Zati lig de bizi bekliyor. Pes etmeyelim. elbette kimi futbolcular da normal yurttaslar benzeri oluyor. Belki perişan günündesindir ve istediğin performansı gösterememişsindir ama sonuna civarindan savaşman gerekir. Hiç pes etmeyeceksin ve bu formanın hakkını vereceksin. Takımda bugüne civarindan gördüğüm şey, çok iyi çalıştığımız. her biri çok iyi niyetli. elbette şu vakit özgüven yüzde 100 yerinde değil ama bunu da kazanacağız ve atlatacağız. Bu seneyi iyi bitirelim. Zati yila ne istediğimizi her biri biliyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir