İngiltere’de Üç Milletvekili Brexit Sürecinin Kötü Yönetilmesi Sebebiyle İstifa Etti

İngiltere’de Muhafazakar Parti’nin üç milletvekili AB’den ayrılma sürecinin “korkunç bir şekilde” idare edildiğini öne sürerek istifa etti. Milletvekilleri istifa kararlarında partilerinin sağa kaymasının da rol oynadığını belirtti.

İngiltere’de iktidardaki tutucu Parti’nin üç milletvekili, hükümetin Avrupa Birliği’nden ayrılma sürecini yönetememesini neden göstererek istifa etti. su yanlısı milletvekilleri Heidi Allen, Sarah Wollaston ve Anna Soubry, hükümetin Brexit sürecini “korkunç tek şekilde” yönetim ettiğini söyledi.

BAĞIMSIZ GRUBA DAHİL OLACAKLAR

İstifa eden, Heidi Allen, Sarah Wollaston ve Anna Soubry İşçi Partisi’nden istifa eden sekiz milletvekilinin kurduğu Bağımsız Grup’a dahil olacak. Sekiz mebus ise kararlarına neden olarak partilerinin Brexit taktiğini ve Yahudi düşmanlığıyla ugras ile alakalı parti yönetimiyle aralarındaki görüş ayrılıklarını göstermişti.

Heidi Allen-Sarah Wollaston-Anna Soubry

İNGİLTERE BAŞBAKANI KARARI ÜZÜNTÜYLE KARŞILADI

İngiltere Başbakanı Theresa May bu erken Parlamento’da yaptığı konuşmada partisinin üç milletvekilinin istifalarından dolayı acı duyduğunu söyledi.

Theresa May

STERLİN DEĞER KAYBETTİ

nihayet istifaların derhal peşinden İngiliz Sterlini, Amerikan Doları karşısında yüzde 0,2 kıymet kaybetti. Sterlin/Dolar kuru 1,30, Sterlin/Euro kuru 1,14 düzeyinde.

BBC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir