Tek Tweet ile CHP’deki Skandallar Zincirini Gözler Önüne Serdi

CHP’nin yerel seçimler için gösterdiği adaylar tartışılmaya devam ederken Fatih Portakal’ın eleştiri tweetine yanıt veren Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in paylaşımı partideki skandalları gözler önüne serdi. Özel partisinin adaylarını gazetecilerden öğrendiğini itiraf etti.

31 Mart seçimleri öncesi CHP’de krizlerin ardı arkası kesilmiyor. Başta Kadıköy, Beyoğlu ve İzmir olmak üzere Bir hayli alanda tartışmalı isimleri aday gösteren CHP’nin Şanlıurfa’nın Siverek kazasinda gösterdiği aday ise gündeme oturdu.

MEHMET FATİH nahiye KRİZ ÇIKARDI

dahada evvel AK Parti ve MHP’de politika yapmaya çalışan ama başarısız var olan ve MHP’den Siverek adaylığını açıklama ettiği dönemde “Başka partiye oy verecekler kabrini hazırlasın” diyen Mehmet Fatih Bucak’ın CHP’den Siverek adayı olarak gösterilmesi kriz çıkardı.

PORTAKAL kati ELEŞTİRDİ

medya mensubu Fatih Portakal da bu kararı eleştirerek “Bir yerde Alper Taş’ı aday göster, başka yerde tehditte sınır tanımayan Mehmet Fatih Bucak’ı… #CHP’de bu nasıl tek savrulma ve ilkesizliktir. laf eden varsa anlatsın” tweetini attı.

PARTİNİN iki NUMARASI vaziyeti GAZETECİDEN ÖĞRENMİŞ

Portakal’ın bu sözlerine cevap veren cumhuriyet milletçe partisi genel reis Yardımcısı ve MYK üyesi Özgür Özel’in kullandığı ifadeler parti içindeki krizleri gözler önüne serdi. Bucak’ın aday gösterilmesine karşı olduğunu belirten Özel’in böylesine mühim tek durum amaciyla “Gazeteciden öğrendim” ifadesini kullanması dikkat çekti.

Pazartesi bugünü vaziyeti MYK’ya taşıyacağını belirten Özel’in itiraf benzeri sözleri partide suların tek türlü durulmayacağının ispatı gibi.

AYNI KRİZ KADIKÖY’DE DE VAR

Mehmet Fatih nahiye benzeri Siverekli var olan Şerdil Dara Odabaşı’nın da Kadıköy’den aday gösterilmesi hatri sayilir büyüklükte kriz çıkarmıştı. Odabaşı HDP ve PKK lehine yaptığı paylaşımlar ile gündeme gelmiş, parti idaresi ise seçmenden gelen hatri sayilir büyüklükte tepkilere kulağını tıkamıştı.

İşte Odabaşı’nın skandal paylaşımları:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir