Başkan Kocaoğlu’ndan sürpriz adaylık açıklaması

CHP İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüştüğünü belirterek, “Adaylığımla ilgili sorumluluktan kaçmayacağımı paylaştım” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara’da gerçekleştirdiği müzakere sonrasında açıklamalarda bulundu. reis Kocaoğlu şunları söyledi:
“Çok iyi hatırlanacağı gibi, tek Ekim tarihinde tek medya toplantısı yaparak, 31 Mart mahalli seçimlerinde aday olmama kararımı halkoyu ile paylaşmıştım. Bu izahı seçimlerden 6 ay evvel yapmamın en esas gerekçesi, Cumhuriyet milletçe Partisi’nin önünü açmaktı.

Benim yerime aday gösterilecek arkadaşımızın tek vakit evvel belirlenerek seçimlere civarindan şehrin her köşesine ulaşması, kendisini tanıtması ve projelerini anlatması gerektiğini düşünmüştüm. 6 ay, bu iş amaciyla ideal tek süreydi. ama aradan geçen 3,5 aylık süreye karşın adayın Daha belirlenememesi, aday İzah takvimi geciktikçe alana çıkan tablonun Cumhuriyet milletçe Partisi’ne ve dolayısıyla şehrimize zararli olacak düzeye gelmesi, devletin bütün olanaklarıyla seçime hazırlanan iktidar partisinin ‘bakanlık’ yapmış İzmir adayını 27 Kasım’da açıklayıp çoktan yola koyulması ve bu tabloyla İzmir’de güç kaybı yaşayabileceğimiz gerçeği, beni ve partimize gönül vermiş milyonları kaygıya düşürmektedir.

Sayın genel Başkanımızla bu erken yaptığım ve gayet müspet geçen görüşmede, bu kaygılarımı açıkça ifade ettim. her vakit söylediğim gibi, evvel devletim ve milletim, ardindan partim amaciyla çalıştım. Katiyen saklı ajandam olmadı. Katiyen kişisel çıkar ve ikbal peşinde koşmadım. Cumhuriyet milletçe Partisi’nin iktidarını sürdürdüğü en hatri sayilir büyüklükte kent var olan İzmir’de alana çıkan bu tablonun, adaylığımla alakalı tarihi tek mesuliyet yüklediğini ve bundan kaçmayacağımı Sayın genel Başkanımızla paylaştım. Kamuoyuna saygıyla duyururum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir