Komünist Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu, “HDP ile İttifak Yapacak” İddialarına Noktayı Koydu: Bilgim Yok

Komünist Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu, “HDP ile ittifak yapacak” iddialarını yalanladı. Maçoğlu, bahsi geçen habere dair bilgisinin olmadığını ve haber yapılmadan önce kendisiyle görüşülmediğini ifade etti.

Sosyalist Meclisler Federasyonu’ndan (SMF) Tunceli Belediye reis adayı var olan Ovacık Belediye Fatih Mehmet Maçoğlu, “İttifak amaciyla HDP’lilerle görüşüyor” iddiasını yalandı. Maçoğlu, “HDP ile ittifak görüşmeleri SMF tarafından yürütülüp nihayetlendirildi” dedi.

Ovacık Belediye Başkanı var olan ve Tunceli Belediye Başkanlığı’na adaylığı açıklanan Fatih Mehmet Maçoğlu’nun HDP ile ittifak görüşmeleri yaptığı istikametindeki iddiaları basında yer almıştı.

GÖRÜŞMELER müspet SONUÇLANMADI

hemide SMF ayni vakitte da Fatih Mehmet Maçoğlu, iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirten açıklamalarda bulundu. Gazete Patika’ya İzah yapan SMF Sözcüsü, HDP ile SMF arasında dahada evvel tek sıra müzakerenin yapıldığını ama bu görüşmelerin müspet sonuçlanmadığını ifade etti.

İKİ PARTİ DE ADAYIYLA SEÇİME GİRECEK

Sözcü, müzakereler neticeninde iki müessesenin ayrı olarak seçime gireceği noktasında tek neticenin alana çıktığını belirtti.

MAÇOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Öte istikametten Fatih Mehmet Maçoğlu da iddiayı yalanlarken HDP ile ittifak görüşmelerinin SMF tarafından yürütülüp nihayetlendirildiğini, kendisinin bahsi geçen habere değin tek bilgisinin olmadığını ve havadis yapılmadan evvel kendisiyle görüşülmediğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir