Bugün hangi illerde okullar tatil? İşte il il kar tatili listesi…

Yurdumuz karlı ve soğuk havanın etkisinden yavaş yavaş çıkıyor. Ancak bazı illerimizde kar yağışı etkisini hala sürdürüyor. Bu illerde yaşayan öğrenciler ise merakla okulların tatil olup olmadığını araştırıyor. İşte 10 Ocak Perşembe kar tatili olan iller…

  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
Yurdumuz karlı ve soğuk havanın tesirinden ağır ağır çıkıyor. ama Bir takım illerimizde kar yağışı tesirini Daha sürdürüyor. Bu şehirlerde yaşayan öğrenciler ise heyecanla okulların tatil olup olmadığını araştırıyor. İşte 10 ocakta Perşembe kar tatili var olan iller…

Kar vatan genelinde tesirini yitirmeye başladı ama doğu Anadolu ve İç Anadolu’nun Bir takım bölgelerinde tesirli olmaya ayni ritimde devam ediyor. Bingöl’ün, Elazığ’ın ve Kahramanmaraş’ın Bir takım ilçelerinde bugün okullar kar tatili duyuru edildi. Meteoroloji’den alınan bilgilere göre; sema sıcaklığı ortada Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı sema ile birlikte memleket genelinde artacak.

BİNGÖL

Bingöl’ün Karlıova kazasinda eğitime tek vakit ara verildi. Bingöl’ün Karlıova kazasinda yoğun kar dolayısıyla eğitime tek vakit ara verildiği bildirildi. İlçe ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar dolayısıyla kaza merkezi ve bağlı köylerdeki bütün okullarda eğitim öğretime cuma bugünü amaciyla ara verildiği aktarıldı.

ELAZIĞ

Elazığ’da tesirli var olan kar yağışı hasebiyle Palu ve Karakoçan ilçelerinde taşımalı eğitime tek vakit ara verildi.İl ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Karakoçan ilçemizde 17, Palu ilçemizde 20 köydeki taşıma kapsamındaki öğrenciler amaciyla 10.01.2019 Perşembe bugünü kısmi tatil kararı alınmıştır” denildi.

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş’ın dört kazasinda menfi sema koşulları hasebiyle okullar tek vakit tatil edildi.Kahramanmaraş’ta nihayet tek hafta içinde tesirli var olan kar yağışı ve buzlanma hasebiyle Elbistan, Afşin, Ekinözü ve Nurhak ilçelerindeki kar tatili tek vakit dahada uzatıldı.

AJANSLAR

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir