Son dakika: Yarın Ankara’da okullar tatil mi? Ankara Valisi Vasip Şahin açıklama yaptı mı?

Ankara’da kar yağışı devam ediyor. Ankaralılar kar yağışı, buzlanma ve soğuk hava ile mücadele ediyor. Meteoroloji’den vatandaşlara kar yağışı ve buzlanmaya karşı tedbirli olmaları yönünde uyarı geldi. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da okullar tatil edilmişti. Şimdi binlerce öğrenci “Yarın Ankara’da okullar tatil mi?” sorusunun cevabını araştırıyor. İşte merak edilen detaylar…

  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
Ankara’da kar yağışı ayni ritimde devam ediyor. Ankaralılar kar yağışı, buzlanma ve soğuk sema ile ugras ediyor. Meteoroloji’den vatandaşlara kar yağışı ve buzlanmaya karşı sakinimli olmaları istikametinde ikaz geldi. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da okullar tatil edilmişti. Şimdi binlerce öğrenci “Yarın Ankara’da okullar tatil mi?” Sualinin Cevabını araştırıyor. İşte heyecan edilen detaylar…

Meteoroloji genel Müdürlüğü’nden alinan bilgilere göre bu gece Ankara’da kar yağışı ayni ritimde devam edecek. Öğrenciler Ankara Valisi Vasip Şahin’den istikbal izahı dört gözle bekliyor. Kuvvetli buzlanma olayı ulaşımı menfi etkiliyor. bu yüzden de yarın Ankara’da okullarnı tatil olması bekleniyor. Peki Yarın Ankara’da okullar tatil mi?

ANKARA’DA OKULLAR TATİL Mİ?

Konu ile alakalı Ankara Valiliği’nden İzah bekleniyor. İzah yapıldığı halde haberimizdeki yerini alacak.

ANKARA’DA sema DURUMU

Bölge genelinin çok bulutlu, batı Karadeniz kıyılarının bu akşam saatlerinden, Ankara, Kırıkkale ve Çankırı’nın bu gece evvel saatlerden bu yana aralıklı kar yağışlı geçmesi beklenmektedir;Yağışların Ankara’da bu gece saatlerinden itibaren, Düzce ve Zonguldak’da ise yarın (salı) öğle saatlerinden ardindan yer yer tesirli olacağı beklenmektedir.Bu gece ve yarın (salı) erken saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Bölge genelinde sema sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4-6 derece altında seyretmesi beklenmektedir.

RÜZGAR: Rüzgarın bölge genelinde kuzey, kuzeydoğulu yönlerden hafif arasıra ortada kuvvette esmesi beklenmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Gece ve erken saatlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı görüleceğinden yaşanabilecek negatifliklere karşı (Buzlanma, Don Olayı, Ulaşımda Aksamalar) titiz ve sakinimli olunmalıdır.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir