Sergen Yalçın: ”Alınan skor bizi mutlu etti

Ziraat Türkiye Kupası 5. tur ilk maçında konuk ettiği Kahramanmaraşspor’u 7-2 yenen Aytemiz Alanyaspor’un teknik direktörü Sergen Yalçın, kupada kendilerini mutlu eden bir skor aldıklarını söyledi.

Ziraat ülkemiz Kupası 5. Eleme Turu’nun evvel maçında alanında TFF 2. Lig takımlarından K.Maraşspor’u 7-2’lik skorla yenik eden Aytemiz Alanyaspor’da teknik patron Sergen Yalçın, ”Alınan skor bizi mutluluk dolu etti. Kupaya önem veriyoruz ve ayni ritimde devam etmek istiyoruz” dedi. 

Maçın derhal peşinden düzen eden medya toplantısında konuşan Sergen Yalçın, alınan skorun mutluluk dolu ettiğini söyledi. Kupa maçlarına önem verdiklerini aktaran Teknik erkek Yalçın, ”Kupaya önem veriyoruz ve ayni ritimde devam etmek istiyoruz. Çok çok art arkaya mücadeleler geldi. Hafta sonu oynadık, bu erken oynadık cuma bugünü de Yorucu tek yarışma oynayacağız. Oyuncu kadromuzda sakatlarımız var. Çok geniş olmadığı amaciyla takım içinde dönemiyoruz ama oyunun 2. bölümü bizim amaciyla iyi oldu. Maraşspor’un 10 kişi kalması oyun düzenlerini bozdu onları sıkıntıya soktu. 10 kişi oynamak basit değil. Hele bu tür maçlarda. Aşağıdaki takımların yukarıdaki takımlarla 10 kişi oynaması çok güç ve bunlarda bunu yaşadı. Futbolun içinde bu benzeri şeyler var. Bizim başımıza da hafta sonu geldi. Mutluyuz kazandığımız için. Önümüzdeki lig maçına bakacağız. Cuma bugünü çok mühim tek maçımız var. Çok kısa vakitte en iyi şekilde hazırlanıp sahada doğru şekilde olmak istiyoruz. Bizim amaciyla bundan sonraki asama allahın izniyle iyi olur” dedi. 

“Kadroya ani çok oyuncu katmak istiyoruz” 

Bir gazetecinin dönem arasında tasima düşünüyor musunuz sualine cevap veren Yalçın, ”Henüz tam tek toplantı yapmadık. Bizim de tasarılarımız düşüncelerimiz var. tek şeyler uygulamak istiyoruz. Kadroya ani çok oyuncu katmak istiyoruz, şu anda araştırma içerisindeyiz. Daha yönetimle toplantı yapmadık. Önümüzde dahada tek kaç haftalık asama var. Bu süre bizim amaciyla test olacak. Ne yapabiliriz Alanya’yı nasıl güçlendiririz. Ligin 2. yarıları birinci yarıya göre dahada zor. 2. yarıda netlikle kuvvetli tek şekilde sahada olmamız lazım. İyi tek dönem arası kampı ve sahada kuvvetli tek Alanyaspor olması lazım. Bunun amaciyla ne gerekiyorsa yapacağız. tasima gerekiyorsa tasima yapacağız” diye konuştu. 

“3 nokta almak her biri amaciyla zor” 

Bir gazetecinin suali üstüne Alanyaspor’da ferdi yapılan hatalara da değinen Yalçın, ”Bugünkü ferdi hatali belli tek süre oyunun rahatlığından geldi. Biz netlikle hassasız. Oyuncularla konuşuyoruz. mücadele kazanıp kaybedebiliriz. yanlislar da var ama biz asgari hatali yapan takım olmak istiyoruz. Maçları kazanmak basit değil. üç nokta almak her biri amaciyla zor. Ne civarindan az hatali yaparsak öylesine nokta toplarız. Bu hataları minimuma düşürmemiz lazım. Ama ara ara bu tür yanlislar oluyor tek istediğimiz bunu minimuma indirmemiz lazım bu hataları yapmazsak ligin devamı bizim amaciyla dahada iyi olur diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir