Çöp Konteynerine Düşen Temizlik İşçisi Öldü

Adana’nın Kozan ilçesinde çöp boşaltma işlemi sırasında bulunduğu çöp kamyonundan dengesini kaybederek çöp konteynerine düşen işçi hayatını kaybetti. İşçiyi kurtarmak isteyen 3 arkadaşı ise metan gazından zehirlendi.

Adana’nın Kozan kazasinda çöp boşaltma işlemi esnasında bulunduğu çöp konteynerine düşen işçi hayatını kaybetti.

alinan bilgiye göre, olay ilçeye bağlı Yassıçalı köyü Kayhan mevkisi arıtma tesisleri yanındaki çöp aktarma istasyonunda alana geldi.

DENGESİNİ KAYBEDEREK ÇÖP KONTEYNERİNE DÜŞTÜ

Kozan Belediyesi’ne ait temizlik kamyonu içindeki çöpü konteynere aktarmak istiyorken kamyonun arkasında bulunan temizlik işçisi Beyti Topçu (37) Balansını kaybederek evvel çöp aktarma istasyonuna oradan da içerisi çöp ve atık dolu bulunan çöp konteynerine düştü.

Mesai arkadaşlarının olayı ayrım etmesi ile derhal durum Cankur ve sağlık ekiplerine havadis verildi. olay adina gelen başka belediye temizlik işçileri de mesai arkadaşlarının dahil kismina düştüğü çöp dolu konteyneri küreklerle ve elleriyle boşaltarak Beyti Topçu’yu bulunduğu yerden çıkarmak amaciyla uzunca iş verdiler.

METAN GAZINDAN ZEHİRLENDİĞİ TAHMİN EDİLİYOR

zaptiye ekipleri olay yerinde güvenlik tedbiri alırken, Cankur ekiplerinin müdahalesi ile temizlik işçisi Topçu bulunduğu konteynerin içinde sağlık ekipleri tarafından sedyeye alınarak müdahale edildi. Topçu dahada ardindan bulunduğu konteynerden çıkarılarak ambulansa alındı. vaziyeti ağır var olan ve metan gazından zehirlendiği olasılık edilen temizlik işçisi Beyti Topçu’ya sağlık ekipleri tarafından ambulansta evvel müdahale yapıldı. Kozan hükümet Hastanesine kaldırılan temizlik işçisi yapılan bütün müdahalelere karşın kurtarılamadı.

“KURTARIN BENİ destek EDİN”

Olaya şahit var olan Beyti Topçu’nun mesai arkadaşı Mehmet Kahraman, “Ben çöp aracının düğmesine basarken aşağıya düştü. O da çöpte arkasından üstüne düştü. bendeniz arabayı hazırlıyordum. Koştuk ama ses verdi. Kurtarın beni yardım edin Diye konuştu ses geliyordu” dedi.

Olayda hayatını kaybeden temizlik işçisi Beyti Topçu’nun evli ve üç bebek babası olduğu öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir