Askerim, diyen hırsız kuyumcudan 11 bin TL’lik altın çaldı

Adana’da kendini asker olarak tanıtan bir kişi sabah kuyumcudan ayırttığı 11 bin TL değerindeki altınları akşam gelip çaldı. Çevredeki vatandaşlar ise kuyumcunun soyulduğunu fark edince film izler gibi olayı izledi.

  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
Adana’da kendini asker olarak tanıtan tek kişi erken kuyumcudan ayırttığı 11 bin Lira değerindeki altınları akşam gelip çaldı. Etraftaki vatandaşlar ise kuyumcunun soyulduğunu ayrım edince film izler benzeri olayı izledi.

Olay, Çukurova kazasi Mahfesığmaz mahallesi Devle Bahçeli Bulvarı üzerinde bulunan kuyumcuda alana geldi. alinan bilgiye göre, kimliği belirlenemeyen tek kişi erken saatlerinde kuyumcuya gelerek iş yeri sahibi Eyüp Numanoğlu’na kendisini asker olarak tanıttı. Asker olarak tanıtan hırsız, Numanoğlu’na 16 bin TL’lik altın alacağı akşam parayla birlikte geleceğini söyledi. Numanoğlu da vakit içinde kendini asker olarak tanıtan hırsızın dediği miktarda altını ayarladı.

İş yeri sahibini evvel oyaladı ardindan tezgahtaki altınları alıp kaçtı

Akşamüstü kuyumcuya gelen şahıs, Numanoğlu ile konuşmaya başladı. Hırsız iş yeri sahibine üzerinde Yalnızca 11 bin Lira olduğunu söyledi. ardindan hırsız iş yeri sahibinin telefonuyla babasını aramak istedi. Hırsız dahada ardindan iş yeri sahibinin telefonu ile babasını aradı ve ulaşamadığını söyledi. İş yeri sahibine tek de kendisinin aramasını söyledi. İş yeri sahibi telefonla ilgilendiği sırada tezgah üzerinde duran 11 bin Lira değerindeki altınları hızla alan hırsız, kaçarak müsaadesi kaybettirdi.

Polis analiz yaparken vatandaşlar soyulan kuyumcuyu film benzeri izledi

İş yeri sahibi vaziyeti zabita ekiplerine bildirdi. Bölgeye gelen zabita ekipleri güvenlik kameralarını izlediğinde kendisini asker olarak tanıtan zanlıyı tespit etti. olay yeri analiz polisleri ise çevrede ve iş yeri içinde analiz yaptığı sırada vatandaşlar olay yereline akın ederek film izler benzeri izledi

Olayla alakalı tahkikat başlatıldı.

İHA

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir