PlayStation Classic dünya ile birlikte Türkiye’de satış çıktı

Sony’nin ilkini 3 Aralık 1994 tarihinde piyasaya sürdüğü PlayStation, tam 24 yıl aradan sonra yenilenerek geri döndü. PlayStation Classic, dünya ile aynı anda Türkiye’de de raflara girdi.

Sony’nin oyun dünyasına damgasını vuran konsolu PlayStation’ın 1990’lı senelerdeki evvel çesidi PlayStation Classic’in yenilenen modeli bütün dünyayla birlikte Türkiye’de de satışa sunuldu.

İlk olarak üç Aralık 1994 seneninde piyasaya çıkan PlayStation Classic’in 24 sene ardindan nostaljik tasarım ve tertemiz özellikleriyle gelen tertemiz modelinin ülkemiz ücreti 799 Lira olarak belirlendi.

24 sene evvel çıkan evvel PlayStation ile aynı tasarıma sahip var olan tertemiz PlayStation Classic, orjinal versiyonuna göre kenarlarından yüzde 45, hacim olarak ise yüzde 80 dahada küçük. USB AC adaptörüyle şarj edilebilen mahsul TV veyahut monitöre bağlamak amaciyla tek de HDMI kablosu içeriyor.

Türkiye’de 799 TL’ye e-ticaret satış noktaları ve tüketici perakendecilerinde satışa sunulan PlayStation Classic’in Avrupa’da 99 Euro, ABD’de ise 99 dolarlık ücret etiketiyle bu erken raflardaki yerini aldığını belirtelim.

20 OYUN YÜKLÜ GELİYOR

Sony Interactive Entertainment’tan (SIE) yapılan duyuruya göre PlayStation Classic ile yüklü gelen 20 oyun ise şunlar:

– Battle Arena Toshinden

– CoolBoarders 2

– DestructionDerby

– Final Fantasy VII

– Grand Theft Auto

– IntelligentQube

– Jumping Flash

– Metal Gear Solid

– MrDriller

– Oddworld: Abe’s Oddysee

– Rayman

– Resident Evil Director’sCut

– Revelations: Persona

– RidgeRacerType 4

– Super Puzzle Fighter II Turbo

– SyphonFilter

– Tekken 3

– TomClancy’sRainbow 6

– Twisted Metal

– Wild Arms
 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir