O Hoca İlaç Sektörüne Rakip Oldu

İnsan sağlığına faydası olması yerine süreklilik ve bağımlılığa neden olmaya başlayan ilaç sektörüne rakip olarak alternatif tedavi yöntemleri tercih edilmeye başlandı. Dünyanın en büyük sektörlerinden biri olan ve bazı ilaçların sağlığa yararından daha fazla zararının olduğunun ortaya çıkmasından sonra hastalar alternatif tedaviye yöneldi.

Alternatif tedavi yöntemleri birçok başlıkta incelenebiliyor. Dünya genelinde birçok hasta alternatif tedavi uzmanlarına koşarken ülkemizde sektörü temsil eden kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. İçlerinden en ünlüsü ve ünü ülke sınırlarının dışına çıkan Aydınlı Mehmet Hoca. Çocuk yaştan itibaren Ortadoğu ülkelerinde ilim öğrenmek için karış karış dolaşan Aydınlı Mehmet Hoca’nın dünyanın dört bir yanından hastası var.

Talepleri karşılayamıyorlar

Aydınlı Mehmet Hoca’nın Denizli, Bodrum ve Aydın olmak üzere üç farklı yerde tedavi merkezi bulunuyor. Yanında 12 asistan hoca çalıştıran Aydınlı Mehmet Hoca, telefonlara yetişebilmek için Denizli şubesinde çağrı merkezi kurmuş.

Gerek gsm gerekse 0850’li telefonlara yetişmekte güçlük çeken ofis çalışanları, çağrı merkezinin kurulmasıyla derin bir oh çekmiş.

Randevu almak imkansız gibi bir şey

Aydınlı Mehmet Hoca’yı yakınlarından dinleyen veya basın yoluyla takip edenlerin birçoğu yanına gelerek sorunlarıyla ilgili bilgi alıyor. Türkiye’nin dört bir yanından randevulu hasta kabul eden Aydınlı Mehmet Hoca, parapsikoloji, bioenerji ve alternatif tedavi gibi konularda hizmet veriyor.

Yaşanan yoğunluk nedeniyle randevuların en az 20 gün sonraya verildiği öğrenilirken ünlü isimlerin de Aydınlı Mehmet Hoca’yı ziyaret ettiği bilgisine ulaşıldı.

Ayda iki kez Almanya’da

Aydınlı Mehmet Hoca’nın tedavi merkezlerinde yaşanan yoğunluğa bağlı olarak haftalık program yaptığı öğrenildi. İki gün Denizli, iki gününü de Bodrum’a ayıran Aydınlı Mehmet Hoca, geriye kalan zamanını Bozdoğan’da geçiriyor. Aynı zamanda ayda iki kez Almanya’ya giderek Avrupa’da ki danışanlarıyla buluşan Aydınlı Mehmet Hoca’nın ziyaretleri önceden sosyal medya hesaplarından duyuruluyor.

Büyüden nasip açmaya, musallattan ilişki uyumuna birçok konuda hizmet veriyorlar

Edinilen bilgiye göre Aydınlı Mehmet Hoca’nın manevi çözüm konusunda da vatandaşlara hizmet verdiği öğrenildi. Bilindiği gibi antik çağdan günümüze gelen büyü konusunun yeniden gündeme gelmeye başlamasıyla pek çok benzer şikayeti olan hasta Aydınlı Mehmet Hoca’ya koşuyor.

Kendilerine büyü yapıldığını düşünen vatandaşlar bakım yaptırarak değerlerinin düşük olup olmadığını tespit ettiriyor. Yıldızname bakımlarının yapıldığı ve ön görüşmenin yapıldığı danışanlarla ilgili ayrıntılı rapor Aydınlı Mehmet Hoca’ya sunuluyor.

Günlerce uğraşıyor

Aydınlı Mehmet Hoca tarafından bakılan hastaların tamamı memnun olduklarını söylüyor. Aydınlı Mehmet Hoca’nın kendilerine umut dağıtmadığını söyleyen vatandaşlar, “Allah hocamızdan razı olsun. Bize asla öyle yaparız böyle yaparız gibi içi boş söylemlerde bulunmadı. Bize tek tek anlattı. İlminin ışığında bize yardımcı oldu. Yapılacak işlemlerde kullanacağı şeyleri ayrıntılı liste halinde bize verip temin etmemizi istediler. Bu noktada biraz zorlansak da sonucu bizi sevindirdi” ifadelerini kullanılar.

Aydınlı Mehmet Hoca’nın yardımıyla aile hayatının düzene girdiğini söyleyen N.D isimli kadın ise, “Eşim alkol bağımlısıydı. Aydınlı Mehmet Hocamızla tanıştık. Alternatif tedavi sayesinde bitme noktasına gelen evliliğim kurtuldu, eşim alkolü bıraktı. Bundan daha büyük bir mutluluk olamaz” şeklinde konuştu.

Büyü mağduru olduğunu aktaran Senem Duygun ise; “2014 yılından itibaren tek bir mutlu günümüz olmadı. Kardeşim, gelinim, çocuklar, torunlar hepimiz alabora olduk. Kardeşim işini kaybetti. Geceleri uyku problemimiz, sabahları uyanma vardı. Ama Aydınlı Mehmet Hoca sayesinde herşey düzeldi.” dedi.

Devlete vergisini veriyor, tüm hizmetleri yasal

Aydınlı Mehmet Hoca’nın devlete vergisini verdiği, aynı zamanda da tüm evraklarının eksiksiz olduğu öğrenildi. Yeri yurdu belli olmayan kişilere güvenilmemesi gerektiğini söyleyen Aydınlı Mehmet Hoca; “Manevi ilmin pazarlığı olmaz. Sizinle telefonda görüşüp 300 lira ver işin olsun, 500 lira ver sevdiğin gelsin” gibi şeyler söyleyenlere inanmayın” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir